Týden bez filtru 46: Arabsko-izraelský konflikt očima křesťanské Evropy? Náboženskou otázku nelze škrtnout, i když jí nerozumíme.

před 9 měsíci

33 min

Týden bez filtru 46: Arabsko-izraelský konflikt očima křesťanské Evropy? Náboženskou otázku nelze škrtnout, i když jí nerozumíme.Popis epizody

Celá hodinová debata na https://herohero.co/bezfiltrubonusy. S Evou Taterovou, která se Blízkému východu věnuje ve své akademické a vědecké práci, a Pavlem Mikšů, bývalým šéfredaktorem Proglasu, který v Izraeli žil během studia teologie, řešíme situaci v Izraeli a Palestině v kontextu fenoménu Svaté země, kde se střetává úcta s nároky tří světových náboženství. Kde v konfliktu stojí tamější i zahraniční křesťané? Jak se ke komplikované situaci postavit a můžeme jí vůbec porozumět? Která ze stran si zaslouží naši podporu? Může se Vatikán stát prostředníkem vyjednávání o míru? Poslechněte si příspěvek Bez filtru k široké debatě o eskalaci arabsko-izraelského konfliktu, ke kterému došlo minulou sobotu ze strany radikálního palestinského hnutí Hamás.

Hodnocení epizody

Další epizody