Popis epizody
Před 2 lety Jakub Tížek spustil projekt s názvem „Podnikni to!“. Pomáhal v něm začátečníkům rozjet svoje první podnikání a povedlo se mu s ním dostat na deset českých univerzit a několik dalších institucí. Co studentům nejčastěji brání v podnikání, s jakými nápady přichází a co spojuje ty, kteří svoje podnikání rozběhnou?
Mladého podnikatele sleduje vedle zkušených podnikatelů i řada začátečníků. Ti řeší mnohdy podobné problémy a spojuje řada nesnází, kterými si na začátku prochází každý. To si uvědomil i jakub Tížek a ve svém projektu Podnikni to! se snaží právě těmto lidem pomoci startovní překážky zvládnout a rozjet naplno své podnikání.
Podnikni to! dnes působí na deseti univerzitách a několika dalších vzdělávacích institucích. Společně s Jiřím Moukou Jakub pracuje na tvorbě dalších podpůrných nástrojů a navazuje partnerství s inkubátory i zkušenějšími mentory.
Sám Jakub nemá teorii příliš v lásce, a tomu odpovídá i obsah kurzu, který se skládá z 8 tematických workshopů. Od samotného začátku se v nich účastníci učí, jak podnikatelské příležitosti vůbec hledat a jak je s pomocí praktických modelů, validací i kalkulací snadno a rychle ověřit. Spousta cvičení pak probíhá přímo s potenciálními zákazníky a také v rámci týmových porad u piva.
Každé z témat je navíc proloženo reálnými zkušenostmi a příběhy lektora, ve kterých klade důraz hlavně na své chyby v začátcích, ty člověka totiž posouvají nejvíce. Přátelská a zábavná atmosféra během kurzu je podle absolventů doslova úžasná.
Zakončení pak probíhá formou prezentací projektů před komisí složené z úspěšných podnikatelů. Ti účastníkům poradí, jak po kurzu pokračovat dál, případně je propojí s lidmi z oboru. Kurzem to totiž nekončí ale naopak začíná.
Co se v rozhovoru dozvíte?
Jak studenti uvažují nad svým podnikáním a jaké chyby nejčastěji dělají?
S jakými překážkami se musí na začátku vypořádat a jak je zvládnout?
Mění se nějak chuť studentů podnikat? A závisí to i na kraji, ve kterém žijí?
Proč nepodniká více žen?
Co spojuje ty nejúspěšnější studenty-podnikatele?
Jak se na podnikání při studiu připravit?
S jakými nápady studenti nejčastěji přicházejí a kde je získávají?
Jaké jsou v Česku podmínky pro mladé podnikatele?
www.mladypodnikatel.cz
www.rostecky.cz
Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu https://mladypodnikatel.cz/upozorneni.
Hodnocení epizody
Další epizody
Odkazy
Web podcastumladypodnikatel.cz
https://ceskepodcasty.cz/epizoda/56646
Obecné
Ochrana soukromí