• Facebook
 • Instagram
Logo podcastu: Čeština je láska

Čeština je láska

Elite Bloggers Podcasts

Jsme dvě korektorky a kamarádky z vysoké, Karla a Sabina. Snažíme se jednoduchou a zábavnou formou předávat své znalosti na sociálních sítích v rámci projektu Červená propiska. Podcast Čeština je láska se zaměřuje převážně na češtinu a literaturu, ale některé epizody věnujeme i práci korektorů a osobnějším tématům. Vůbec by nás ještě před pár lety nenapadlo, že z nás jednou budou podcasterky. Máme obrovskou radost, že vás můžeme vzdělávat i skrze toto médium. Na Instagramu nás naleznete jako @cervenapropiska a označit nás můžete pod hashtagem #cestinajelaska. Pojďte s námi objevovat krásy naší mateřštiny! Kontaktovat nás můžete na mailu: [...]

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

90 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: #13 – Od devadesátek do budoucnosti
  #13 – Od devadesátek do budoucnosti
  17. 11. 2020

  V dnešní epizodě jsme se trochu nadchly „devadesátkama“, ve kterých jsme vyrůstaly a vlastně jsme je už trochu načaly v minulé epizodě. Zavzpomínejte s námi na gastronomii, filmy a techniku 90. let! Dozvíte se i o našich plánech do dalšího roku. Krásný poslech přeje Karla a Sabina

 2. Logo epizody: #12 – Vzpomínky nejen ze školních lavic
  #12 – Vzpomínky nejen ze školních lavic
  29. 9. 2020

  Jsme holky narozené v 90. letech. Vzpomínáme na školu, tehdejší trendy a celkově na devadesátky. To byly časy, když jsme ještě měli walkmany, chodili na pokec do parku a machrovali se žvejkou od Jágra. Tento díl je zkrátka jedná velká nostalgie.

 3. Logo epizody: #11 – Vydáváme knihu o češtině!
  #11 – Vydáváme knihu o češtině!
  11. 8. 2020

  Kdo sleduje náš projekt na Instagramu, tak ví, že jsme od Vánoc měly pěkně napilno, protože jsme psaly knihu o češtině. Dnes si řekneme, co takové psaní a vydávání obnáší. Kniha „100 perliček pro (ne)milovníky češtiny“ by měla být dostupná v září na pultech známých knihkupectví. Doufáme, že se na knihu těšíte stejně jako my! V závěru jsme zodpověděly vaše dotazy. Příjemný poslech.

 4. Logo epizody: #10 – Naše zkušenost s Erasmem
  #10 – Naše zkušenost s Erasmem
  4. 8. 2020

  Na vysoké škole máte jedinečnou možnost vycestovat do zahraničí v rámci programu Erasmus+. V této epizodě si povíme, jaké byly naše zkušenosti, co nás k tomu vedlo, kam jsme vycestovaly apod. Nemine vás ani závěrečné cvičení. Děkujeme, že posloucháte.

 5. Logo epizody: #9 – Jak se efektivně učit cizí jazyky
  #9 – Jak se efektivně učit cizí jazyky
  28. 7. 2020

  Je léto a s ním ideální čas naučit se něco nového! A proč ne rovnou cizí jazyk? V dnešní epizodě jsme si pro vás připravily několik tipů, jak se co nejefektivněji naučit cizí jazyk a jak u učení vydržet a nepolevit. Rovněž jsme zmínily své oblíbené slovníky a aplikace. Na závěr nechybí cvičení. Učení není vždy mučení, tak se pojďte inspirovat!