Czech Canoe Slalom Podcast

Czech Canoe Slalom Podcast

Podcast o světě českého vodního slalomu. O tom, co se skrývá za 90 vteřinami, které slalomáři stráví na závodní trati, a jak život profi sportovce vypadá.

Autor podcastu: Czech Canoe Slalom Podcast

Poslední epizody


Czech Canoe Slalom Podcast

#9 Gabriela Satková: O samostatnosti a kombinaci školy s vrcholovým sportem

7.7.2020 (20:20)

S kanoistkou Gabrielou Satkovou jsme si povídaly o tom, jak se kombinuje středoškolský život s vrcholovým sportem. O stěhování do Prahy a o tom, jak se musela osamostatnit a být zodpovědná sama za sebe. Nebo o tom, jaké to je bojovat proti kamarádkám – a soupeřit o stejné medaile proti sestře. Gabče je teprve 18, ale na svém kontě ...

Czech Canoe Slalom Podcast

#8 Stanislav Ježek: O vodním slalomu tehdy a teď

5.6.2020 (10:57)

Poslechněte si rozhovor s kanoistou Standou Ježkem o jeho začátcích, o tom, jak se jezdilo v teplácích a na start se chodilo po kotníky ve sněhu. Poslechněte si o Standově mezinárodním debutu, kdy se hned dostal do finále mezi nejlepší, o olympiádě a jeho cestě k ní. A taky o konci kariéry a o tom, jak se na něj připravit.

Czech Canoe Slalom Podcast

#7 Jiří Prskavec: O vrcholovém sportu

15.5.2020 (06:00)

Co obnáší vrcholový sport? Proč je tak trochu nezdravý? Proč je táta nejlepší trenér – a co všechno bylo třeba sportu obětovat – vypráví 2násobný mistr světa a aktuální světová jednička ve vodním slalomu Jiří Prskavec. Tak poslouchejte.

Czech Canoe Slalom Podcast

#6 Lukáš Rohan: O motivaci a nejistotě dnešní doby

22.4.2020 (17:10)

V rozhovoru s kanoistou Lukášem Rohanem mluvíme třeba o tom, co ho motivuje každý den vstát a jít trénovat – a taky o tom, co ho motivuje dnes. V době koronaviru, kdy se neví, co bude zítra. Na co vlastně trénuje a jestli se letos vůbec postaví na start. Kromě Lukáše jsem se zeptala i slalomářů z celého světa – poslechněte si, co o ...

Czech Canoe Slalom Podcast

#5 Amálie Hilgertová: O závodech

2.4.2020 (08:55)

Poslechněte si, jak vypadá závodní atmosféra z pohledu závodnice Amálky Hilgertové, mistryně Evropy ve vodním slalomu. Povídaly jsme si o tom, jak vypadá závodní den – od probuzení až do protětí finiše. O tom, jaké to je vyhrát velký závod – a jak těžké je na první vítězství navázat, co se děje v hlavě – těsně před závodem i při ...

Czech Canoe Slalom Podcast

#4 Vít Přindiš: O tréninku

25.2.2020 (11:04)

Co všechno patří do tréninkových dnů vodních slalomářů? A jak to má Vít Přindiš, jeden z nejlepších českých i světových kajakářů? Poslechněte si třeba o tom, jestli trénuje jen na vodě nebo i jinak. Nebo třeba o tom, proč je lepší trénovat ve skupině než sám.

Czech Canoe Slalom Podcast

#3 O vodáckém slangu

4.2.2020 (02:33)

Lopnout, vysmahnout, cochcárna, zakurtovat se – kdo jsou couválisti? A hlaďaři? Poslechněte si, jak se mluví mezi českými slalomáři. Rozuměli byste jim?

Czech Canoe Slalom Podcast

#2 Jiří Prskavec, st.: O dráhách a tratích

14.1.2020 (01:13)

Jak fungují slalomové dráhy a jak se staví tratě na závod či trénink? Poslechněte si, jak to vidí Jiří Prskavec nejstarší. Jak bude možná vypadat slalomová dráha v Praze a jak by mohly závodní tratě vypadat za pár let.

Czech Canoe Slalom Podcast

#1 Startujeme: proč nás slalom baví?

18.12.2019 (12:07)

Pilot. Ten úplně první. Poslechněte si, proč podcast o vodním slalomu. Poslechněte si o 3 kurióznostech, díky kterým nás tenhle vodní sport baví. Co nás na něm fascinuje.

Mohlo by vás zajímat

Využitím těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.