• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

CZECHDESIGN podcast

CZECHDESIGN
Podcast CZECHDESIGNu vám přináší exkluzivní rozhovory s osobnostmi ze světa českého designu, které pro vás pravidelně vyzpovídá šéfredaktorka czechdesign.cz Veronika Pařízková. Těšit se můžete také na zajímavé tipy na akce od redaktorky Terezy Dolinové.
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

93 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: CZECHDESIGN podcast 008 s Lenkou Kohoutovou
  CZECHDESIGN podcast 008 s Lenkou Kohoutovou
  22. 2. 2021
  V osmém dílu našeho podcastu vyzpovídala Veronika Pařízková produktovou designérku Lenku Kohoutovou, kterou můžete znát skrze její značku Cockerel. O tom, proč by měli designéři dbát na původ surovin, co jí dala zkušenost s masprodukcí pro Kenvelo a proč se neúčastní módních přehlídek?
 2. Logo epizody: CZECHDESIGN podcast 007 s Vítkem Škopem
  CZECHDESIGN podcast 007 s Vítkem Škopem
  18. 1. 2021
  V sedmém dílu našeho podcastu vyzpovídala šéfredaktorka Veronika Pařízková Vítka Škopa, jehož jméno je v současné době nejvíce spojováno s učebnicí fyziky Vividbooks fungující na principu rozšířené reality. Jak podle ní probíhá výuka na školách, proč se čeští designéři vyhýbají komerčním zakázkám a co si myslí o různorodosti vizuálních identit českých měst?
 3. Logo epizody: CZECHDESIGN podcast 006 s Annou Štajglovou
  CZECHDESIGN podcast 006 s Annou Štajglovou
  23. 11. 2020
  Šestá epizoda našeho podcastu představí úspěšnou designérku Annu Štajglovou, kterou si můžete spojit se značkou ručně vyráběných vlněných koberců Masopust. S naší šéfredaktorkou Veronikou Pařízkovou si ale povídala nejen o nich. Co jí přivedlo ke studiu na UMPRUM, kdo jsou její zákazníci a co považuje za své největší dosavadní úspěchy?
 4. Logo epizody: CZECHDESIGN podcast 005 s Milanem Pekařem
  CZECHDESIGN podcast 005 s Milanem Pekařem
  18. 10. 2020
  V pátém dílu vyzpovídala naše šéfredaktorka Veronika Pařízková keramického designéra Milana Pekaře, asistenta Maxima Velčovského v Ateliéru keramiky a porcelánu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Proč nabídku asistenta přijal, kam dnes směřují absolventi uměleckých oborů nebo jak vnímá téma plagiátorství v českém designu?
 5. Logo epizody: CZECHDESIGN podcast 004 s Mariou Makeevou
  CZECHDESIGN podcast 004 s Mariou Makeevou
  20. 9. 2020
  Čtvrtá epizoda našeho podcastu představí úspěšnou ilustrátorku Mariu Makeevu. S šéfredaktorkou magazínu CZECHDESIGN Veronikou Pařízkovou si povídala o tom, jak těžké je se u nás uchytit v oboru, co stálo za vznikem její značky papírových přání nebo o tom, jak vnímá současnou situaci v Rusku, odkud pochází.