• Facebook
 • Instagram
Logo podcastu: Dobrovský & Šídlo

Dobrovský & Šídlo

Paměť národa

Dobrovský & Šídlo. Váš oblíbený podcast z produkce Paměti národa. Pravidelná dávka názorů, vzpomínek, informací a sentimentu. Od devadesátých let po současnost. Čím jsme si prošli a jak jsme to přežili? Politika a historie v unikátním mixu. Poslouchat nás můžete na všech podcastových aplikacích a také na magazin.pametnaroda.cz.

Apple  

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

86 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: „Na Slovensku to dopadne špatně. Jde jen o to jak moc“
  „Na Slovensku to dopadne špatně. Jde jen o to jak moc“
  26. 5. 2023

  Hostem 60. dílu našeho podcastu je šéfredaktor webu Aktuality.sk Peter Bárdy. Proč se na Slovensku pravidelně vrací k moci populisté? Čeká Roberta Fica další comeback? Co přinesla vláda politického eléva Igora Matoviče? A proč volby většinou rozhodne poslední silná emoce?

 2. Logo epizody: Máme ještě rádi Ameriku? A  Amerika nás?
  Máme ještě rádi Ameriku? A  Amerika nás?
  12. 5. 2023

  Dětská láska, pubertální vzdor a dospělé partnerství aneb tři fáze našeho vztahu k Americe. Jak se vyvíjely naše vztahy s klíčovým spojencem od revoluce po dnešek? Kdo koho podrazil v kauze radar? Kdo z českých politiků byl v Bílém domě jako doma a kdo čeká na pozvání dodnes? Další díl podcastu Dobrovský a Šídlo jsme natočili s publikem na Den vítězství 8. května v Plzni.

 3. Logo epizody: Vláda národního zklamání?
  Vláda národního zklamání?
  27. 4. 2023

  Proč jsou výkony Fialovy vlády v mnoha ohledech tak matné a často problematické - i pro její příznivce? Proč si tolik lidí i v průzkumech myslí, že vládne špatně? A naopak - dá se u nás vůbec efektivně vládnout? A chceme vůbec od svých vlád, aby prováděly nějakou reformu?

 4. Logo epizody: Umění protestovat
  Umění protestovat
  14. 4. 2023

  Když menšina protestuje, musí to většinu bolet? Dokážeme prosadit víc, když svým protestem budeme někoho jiného vydírat nebo si ho brát za rukojmí? Jaké jsme po revoluci zažili demonstrace a stávky a jak nás změnily? A proč by si našich odborářských protestů Francouz ani nevšiml? Poslechněte si záznam vystoupení našeho podcastu z La Fabriky v Praze.

 5. Logo epizody: Speciál z Ukrajiny: lidi TADY nechtějí nic jiného, než vítězství
  Speciál z Ukrajiny: lidi TADY nechtějí nic jiného, než vítězství
  5. 4. 2023

  „Odhodlání, které tady vidíme na každém kroku, je obrovské. Nikdy jsem nic podobného nezažil. Člověku z toho jde mráz po zádech.“ říká Jan Dobrovský ze své z cesty na jižní Ukrajinu.