Clicky

Dobrovský & Šídlo — Paměť národa
 • Facebook
 • Instagram
Logo podcastu: Dobrovský & Šídlo

Dobrovský & Šídlo

Paměť národa

Dobrovský & Šídlo. Váš oblíbený podcast z produkce Paměti národa. Pravidelná dávka názorů, vzpomínek, informací a sentimentu. Od devadesátých let po současnost. Čím jsme si prošli a jak jsme to přežili? Politika a historie v unikátním mixu. Poslouchat nás můžete na všech podcastových aplikacích a také na magazin.pametnaroda.cz.

Apple  

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

90 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Prezident pro „všechny slušný lidi“.  Bude to stačit?
  Prezident pro „všechny slušný lidi“.  Bude to stačit?
  3. 2. 2023

  Petr Pavel se stane českým prezidentem. Co od něj čekat? Jaké nároky bychom na něj měli mít? V čem může spočívat jeho největší síla? A jakých zklamání ze střídání na Pražském hradě bychom se měli vyvarovat?

 2. Logo epizody: Petr nebo Pavel. Dobrovský a Šídlo naživo z pražského Rock Café
  Petr nebo Pavel. Dobrovský a Šídlo naživo z pražského Rock Café
  26. 1. 2023

  Z prezidentské volby se stalo referendum o Babišovi. Co nás čeká, když prohraje? A na co se připravit, kdyby to dopadlo opačně?

 3. Logo epizody: Kdo a jak nás táhne do války. Té občanské....
  Kdo a jak nás táhne do války. Té občanské....
  20. 1. 2023

  Vypadá to, že některé volební kampaně jsou nebezpečím pro demokracii. Budou v nich marketéři lhát a strašit tak dlouho, až se skrz lži a strach nakonec propracujeme k autoritativnímu státu? A jak se dá se „boj za mír“ využít k ovládnutí země a uchvácení jejího politického systému?

 4. Logo epizody: Proč se kníže Karel nestal prezidentem?
  Proč se kníže Karel nestal prezidentem?
  6. 1. 2023

  Před deseti lety se v naší zemi odehrála unikátní první řežba přímé prezidentské volby. Neměli jsme zkušenost s tím, co všechno přinese. Hosty našeho posledního předvolebního podcastu jsou David Gaydečka a Martin Voňka – spolutvůrci volební kampaně Karla Schwarzenberga z roku 2012 – 2013.

 5. Logo epizody: Co by tomu řekl Václav Havel? Dobrovský a Šídlo naživo v Ostravě
  Co by tomu řekl Václav Havel? Dobrovský a Šídlo naživo v Ostravě
  16. 12. 2022

  Před dvaceti lety se chýlila ke konci prezidentská éra Václava Havla. Jakým byl prezidentem? V čem byl jako politik silný a co se naopak nikdy nenaučil? A proč by nikdy nezvítězil v přímé volbě?