• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Epimoni-ac krajanský podcast

Alena Cicakova
Rozhovory s výjimečnými osobnostmi, českého i slovenského původu, žijícími v nejrůznějších koutech celého světa. Alena Cicáková hovoří s hosty o osobních a profesionální zkušenostech v životě mimo rodnou vlast, kteří potvrzují či naopak vyvrací mýty o dlouhodobém pobytu v zahraničí. Hosté odkrývají jejich osobní definici a návod k úspěchu a životní spokojenosti v Jižní i Severní Americe, Evropě, Austrálii, Asii i Africe. Inspirativní hovory s krajany pohybujícími se v obchodu, akamedii, sportu i umění. Alena Cicakova chats with exceptional Czech and Slovak expats and/ or their descendants living abroad. Their personal, professional stories serve often as a great source of inspiration for others. But they also create an exceptional opportunity for generating and exchanging tips, ideas, and know-how between the Czechoslovak descendants and the newbie expats.
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

100 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Vzkazy ze zahraničí #3 - Kuala Lumpur a používání taxi Grab
  Vzkazy ze zahraničí #3 - Kuala Lumpur a používání taxi Grab
  8. 4. 2021
  Tento vzkaz zaslala Jana, která žije nyní v Kuala Lumpur, Malajsii. Nahrála nám své postřehy a doporučení týkající se místní taxi služby zvané Grab. Máte-li k tomuto tématu další doporučení napište mi * a komentujte na Facebook Linkedin Instagram Twitter * Žijete nebo jste žili v zahraničí? Chcete se krátce podělit o své zkušenosti? Nahrajte 5minutovou zprávu týkající se administrativních záležitostí,tipů na krajanské komunity, tipy pro budoucí rodiče v zahraničí, školy. Prostě cokoliv, co může ostatním pomoci a nebo jen ukázat, jak se žije jinde. Nahrajte zprávu zde Líbí se Vám podcast, ocením vaše hodnocení a recenze: Podchaser Audiolibrix České podcasty ** Support the show (https://www.buymeacoffee.com/epimoniac)

  Číst dále...

 2. Logo epizody: Jak se žije v Etiopii a Íránu? O„vodě“ a českém unikátu v Africe slovy držitele ocenění Gratias Agit Jiřího Šímy.#40
  Jak se žije v Etiopii a Íránu? O„vodě“ a českém unikátu v Africe slovy držitele ocenění Gratias Agit Jiřího Šímy.#40
  1. 4. 2021
  Příběh královny ze Sáby, vládkyně starověkého království zmiňovaného ve Starém zákoně a krále Šalamouna jistě znáte. Tehdejší království, mimo jiné, pokrývalo dnešní Etiopii. To je jeden z mála faktů, které jsem si vybavila i já před spojením s hostem této epizody podcastu Epimoni-ac. O životě v této prastaré kultuře, i když s moderními problémy mi povídal uznávaný hydrogeolog Jiří Šíma,který strávil v Africe takřka tři desetiletí. Spolu se svým týmem zmapovali celé území tohoto státu a vytvořili 60 unikátních hydrogeologických a hydrochemických map, jako úplně první na světě. Ve vyprávění jsme se dotkli i dlouhodobějšího projektu v Íránu a proto se Jirka rozpovídal o jeho vjemech a zkušenostech z bývalé Persie. Jak se ale dostal z komunistického Československa do Etiopie? Kde se mu líbilo vice, v Etiopii či Íránu? Co se od těchto dvou národů můžeme naučit? A proč si myslí, že jednorázová finanční pomoc nemá moc smysl? Toto je pohodové povídání s člověkem, který skutečně zasvětil svůj život vodě. Přeji příjemný poslech Sdílejte, sdílejte, sdilejte - lajkujte na Facebook Linkedin Instagram Twitter nově i na TikToku. Napište mi Užitečné a zajímavé odkazy: Velvyslanectví České republiky Velvyslanectví Slovenské republiky Člověk v tísni – Etiopie Digitální hydrogeologická mapa zde : pod každým mapovým listem jsou tři soubory – hydrogeologická mapa, hydrochemická a vysvětlivky k mapovému listu. Společnosti, kde Jiří společně se svými spolupracovníky nabízí své know-how Aquatest Aquacon Chcete studovat hydrogeologii - klikněte zde Knihy, které Jirka zmínil: V zajetí geografie - Tim Marshall Pivař a Blondýna - Daniela Kovářová a Ladislav Jakl Support the show (https://www.buymeacoffee.com/epimoniac) Buzzsprout - Let's get your podcast launched! Start for FREE Disclaimer: This post contains affiliate links. If you make a purchase, I may receive a commission at no extra cost to you.

  Číst dále...

 3. Logo epizody: „Jdi si za svým snem!“ Upřímný pohled na život v Japonsku skrze „kabuki vášeň“ a slovy jednoho neobyčejného krajana v Tokiu.#39
  „Jdi si za svým snem!“ Upřímný pohled na život v Japonsku skrze „kabuki vášeň“ a slovy jednoho neobyčejného krajana v Tokiu.#39
  18. 3. 2021
  Fascinace jinými kulturami je u některých osob více než citelná. Dovolím si říci, že fascinace specificky Dálným východem ještě více. Každé takovéto okouzlení má někde své specifické začátky a často se přerodí v celoživotní vášeň. O tomto není pochyb v případě dalšího hosta krajanského podcastu Epimoni-ac Petra Holého. Japanolog, špičkový znalec tradičního divadla kabuki,spoluzakladatel a bývalý ředitel Českého centra v Tokiu podtrhuje důležitost následování právě takovéhoto vzplanutí. Velmi odpočinkovým a humorným způsobem nám Petr povídá o svém přiblížení se k japonské kultuře, divadlu kabuki i o lidech, kteří hráli menší či větší roli při cestě za svým japonským snem. Dotkli jsme se témat jako jsou kulturní rozdíly, diskriminace, zdravotní systém, jak bojuje Japonsko s Covidem, či jaká je nutná obchodní etiketa. A co by doporučil pro život v Japonsku podobně nadšeným japanofilům? Nemohu dostatečně doporučit tuto epizodu, protože Petr nejen ukazuje, že dokázal propojit Česko i Japonsko skrze to, co umí nejlépe. Ale poukazuje právě na onu schopnost naslouchat svému vnitřnímu přesvědčení navzdory všem a skrze svou houževnatost proměnit vášeň i sny v realitu. Přeji příjemný poslech Zde napište vaše komentáře na tento podcast a epizodu Zajímavé a užitečné odkazy: Velvyslanectví České republiky v Tokiu Velvyslanectví Slovenské republiky v Tokiu České centrum Tokio Trochu historie o kabuki online Knihy zmíněné v této epizodě Vějíř a meč - Libuše Boháčková & Vlasta Winkelhöferová Chryzantéma a meč - Ruth Fulton Benedict Vítr v Piniích – Dana Kalvodová 99 zajímavostí z Japonska - Jiří Janoš ** Haruki Murakami Překladatel Tomáš Jurkovič Jukio Mišima - japonský spisovatel,** kromě moderního divadla psal i hry pro tradiční divadla nó a kabuki. Zakončil svůj život rituální sebevraždou seppuku. Gymnázium Karla Čapka – pocta panu PhDr. Jaromíru Žákovi Dobříšský zámek Orientální ústav Support the show (https://www.buymeacoffee.com/epimoniac) Buzzsprout - Let's get your podcast launched! Start for FREE Disclaimer: This post contains affiliate links. If you make a purchase, I may receive a commission at no extra cost to you.

  Číst dále...

 4. Logo epizody: Kterak světoznámý hornista jihokorejské hudebníky učil. Aneb o životě v Soulu slovy mimořádného krajana.#38
  Kterak světoznámý hornista jihokorejské hudebníky učil. Aneb o životě v Soulu slovy mimořádného krajana.#38
  3. 3. 2021
  Kulturní šok zažije více než polovina lidí, kteří se rozhodnou žít v zahraničí. A to obzvláště v zemích, které jsou diametrálně kulturně odlišné od zvyklostí domoviny. Co když tento šok ztlumíme společným prvkem, který je stejný, či velmi obdobný napříč kulturami? Tím je pro mě bezesporu hudba. A jsem přesvědčena, že toto je pravda i pro hosta, který si se mnou povídal v tomto díle podcastu Epimoni-ac. Špičkový hráč na lesní roh,Michal Emanovský, se po studiech na prestižních amerických hudebních školách Curtis Institute ve Filadelfii a Julliard School v New Yorku, dostal souhrou příležitostí do Jižní Koreje. Dnes v Seoulu žije již takřka 16 let, vyučuje mladé Jihokorejce hru na tento složitý hudební nástroj a působí jako první hornista v Soulské filharmonii. Někdy vyučuje i zdarma. Proč? Proč ale zrovna Jižní Korea? Co byste zde určitě neměli dělat při diskuzích s nadřízeným? Jaká je momentální situace týkající se pandemie? Jak se žije v bezprostřední blízkosti severokorejských “bratrů”? Co skutečně stojí světoznámý korejský fenomén K-pop? Michal přináší neotřelý pohled na korejský svět skrze lupu své profese, ale i osobních zkušeností člověka, který chce zanechat osobitý otisk v zemi, kde našel druhý domov. Užijte si poslech. Velvyslanectví České Republiky v Soulu Curtis Institute of Music – Philadelphia Juilliard School of Music – New York Radek Baborák Knihy, které Michal doporučuje: Milan Kundera – Nesmrtelnost Knihy jihokorejských autorů přeložené Petrou Ben-Ari Buzzsprout - Let's get your podcast launched! Start for FREE Disclaimer: This post contains affiliate links. If you make a purchase, I may receive a commission at no extra cost to you. Support the show (https://www.buymeacoffee.com/epimoniac)

  Číst dále...

 5. Logo epizody: Vzkazy ze zahraničí #2 - Austrálie - Bydlení, aneb jak přežít zimu v australských domech.
  Vzkazy ze zahraničí #2 - Austrálie - Bydlení, aneb jak přežít zimu v australských domech.
  15. 2. 2021
  Tento vzkaz zaslala Veronika a Alena z Austrálie. Poslaly malé varování týkající se kvality bydlení v Austrálii, na základě osobních zkušeností. Kde začít hledat bydlení v Austrálii? Klikněte zde * nebo zde Air BnB funguje též a na krátkodobé pronájmy můžete zkusit hledat zde *. Máte-li k tomuto tématu další doporučení napište mi *** a komentujte na Facebook Linkedin *Instagram Twitter Líbí se Vám podcast,ocením vaše hodnocení a recenze: Podchaser Audiolibrix České podcasty Support the show (https://www.buymeacoffee.com/epimoniac)

  Číst dále...