• Facebook
 • Instagram
Logo podcastu: iKINO interview

iKINO interview

Vladimir Mraz, Katerina Andrlova

Osobnosti vypráví příběhy filmových klenotů ze svých šuplíků, které jsou v obnovené premiéře k vidění na youtube "ifilmcz". [...]

Apple Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

82 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Co je to Meltingpot? Výraz charakterizující Ostravu, vysvětluje publicistka M. Horsáková
  Co je to Meltingpot? Výraz charakterizující Ostravu, vysvětluje publicistka M. Horsáková
  20. 1. 2022

  Monika Horsáková, vedoucí Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby na Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě. Byla dramaturgyní mezinárodního diskusního fóra Meltingpot v rámci festivalu Colours of Ostrava. Je členkou okrašlovacího spolku Za krásnou Ostravu. Členka dramaturgické rady Fiducia. Píše knihy, natáčí dokumenty. Tvoří audioknihy slovenských spisovatelů.

 2. Logo epizody: Nabídku od Olympiku jsem odmítl. Šlápl jsem si na finanční štěstí, vypráví Boris Urbánek
  Nabídku od Olympiku jsem odmítl. Šlápl jsem si na finanční štěstí, vypráví Boris Urbánek
  11. 1. 2022

  Skladatel, hudebník a producent Boris Urbánek. Usměvavý chlápek, který zvládá z Ostravy skládat hity hvězdám showbyznysu od Věry Špinarové, přes Dana Bártu až po Karla Gotta. Hraje s Vojtou Dykem v brněnském jazzovém seskupení B-Side Band a čeká na premiéru muzikálu Harpagon je lakomec pro Moravskoslezské divadlo v Ostravě. Proč odmítl nabídku angažmá v Olympiku? Prozradí v tomto rozhovoru...

 3. Logo epizody: Nárožný a Postránecký byli jediní herci, kteří snesli mou režii, tvrdí Michal Najbrt
  Nárožný a Postránecký byli jediní herci, kteří snesli mou režii, tvrdí Michal Najbrt
  5. 1. 2022

  Rodinný klan Najbrtů z Kolína. Od slavných režisérů, přes výtvarníky, grafiky a hudebníky nemá v naší republice obdoby. Michal Najbrt byl přenesen do Ostravy, která ho nepřestává překvapovat, fascinovat a které se neustále snaží porozumět. I kvůli toho natočil hodinový dokument Zpráva z černé díry. Přitahují ho témata vysoce inteligentních podvodníků a historicky známých lupičů.

 4. Logo epizody: Točil jsem první klipy pro Pala Haberu. Tenkrát to byl pokorný puntičkář, tvrdí režisér J.Procházka
  Točil jsem první klipy pro Pala Haberu. Tenkrát to byl pokorný puntičkář, tvrdí režisér J.Procházka
  29. 12. 2021

  Byl to silný ročník na FAMU. Jindřich Procházka, Olga Sommerová, Fero Fenič nebo Viktor Polesný. Režiséři slavných dokumentárních snímků, seriálů a filmů. Režisér Jindřich Procházka je řádku let vrchním režisérem České televize Ostrava. Pod jeho vedením vznikají pořady jako Bludiště, Sama doma nebo Dobré ráno...Posledním jeho velký projektem byl dokument o Michalu Davidovi (2021)

 5. Logo epizody: Bylo těžké sbalit Vejmělkovou? A jak šlo psaní scénáře k Ženské pomstě? Vypráví Dušan Rapoš
  Bylo těžké sbalit Vejmělkovou? A jak šlo psaní scénáře k Ženské pomstě? Vypráví Dušan Rapoš
  16. 12. 2021

  Režisér, producent a skladatel Dušan Rapoš přišel z východního Slovenska na Severní Moravu za prací. Prostředí Beskyd a mladá herečka Eva Vejmělková, kterou poznal na konkurzu k filmu Fontána pro Zuzanu, ho tak očarovala, že zde zůstal. Společně s Petrem Šiškou natočili hudební komedii Muzzikanti, československou pohádku Proč draka bolí hlava a romanticko-tragickou komedii Ženská pomsta.