• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

iFILMcz interview

Vladimir Mraz
Od režiséra pořadu Pod pokličkou či Draci v hrnci Vladimíra Mráze :) o televizní a filmové práci, včetně rozhovorů s tvůrci 🌞 videopodcasty na YouTube https://www.youtube.com/channel/UCo-KxRLhLqr3i1IYPr2IPaQ
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

86 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: #27 Nebýt covidu nejsem otužilec a pedagog. Ale neodpustím jim atentát spáchaný na dětech! M. Hýža
  #27 Nebýt covidu nejsem otužilec a pedagog. Ale neodpustím jim atentát spáchaný na dětech! M. Hýža
  14. 5. 2021
  Marek Hýža, režisér, dokumentarista a tělocvikář, který se nebojí pouštět do velkých výzev! Dokument o Divoké řece Colorado v Grand Canyonu, kterou sjížděli jen ti nejodvážnější profíci z ČR, natáčel přímo z raftu plném kamerové techniky celé tři týdny! Jak jeho obor zasáhla epidemie? Jak je možné, že se vrátil k profesi učitele? Marek Hýža, filmař s duší sportovce pracoval dlouhá léta jako redaktor,dramaturg a moderátor pro Českou televizi Ostrava. V České televizi se podílel na mnoha dokumentárních a publicistických pořadech jako například "Ta naše povaha česká", "Osudové okamžiky", "Zapomenuté výpravy", "Na vrcholky hor s Vladimírem Čechem", "Zatopené osudy", "Vodácká putování" a dalších. Od roku 2006 pracuje na volné noze. Je autorem mnoha velkých dokumentů: "V divokých peřejích Colorada", který byl oceněn jako nejlepší sportovní dokument na festivalu PRIX CIRCOM REGIONAL 2010 na Maltě, "Tři týdny v kaňonu", "Řeka divokých koní", "Tajemství skla", "750 let Svinova" a mnoha dalších. Pro televizi NOE realizoval úspěšný dokumentární seriál "Zachraňme kostely!" a jako průvodce se podílel na hodinovém dokumentu pro americkou televizi EWTN "Jan Nepomuk Neumann". Napsal také čtyř knih – Zapomenuté výpravy, Vodácká putování s Lukášem Polertem, Na vrcholky hor s Vladimírem Čechem a Zapomenuté výpravy 60 příběhů o českém cestovatelském srdci. V roce 2006 získala jeho knižní prvotina "Zapomenuté výpravy", na které spolupracoval s Milanem Švihálkem a Miroslavem Kačorem, čestné uznání Egona Erwina Kische. Dokument "Zrušme tělocvik!" z cyklu Ta naše povaha česká získal na festivalu v Miláně v roce 2011 hlavní cenu Italského olympijského svazu. V posledních letech se věnuje tématu Česko-německých vztahů, z čehož vznikly dva úspěšné projekty. Dokument "Stíny nad Libavou", který získal v roce 2018 Česko-německou novinářskou cenu (https://cesko-nemecka-novinarska-cena...​). A dokument "Továrna mezi vodami", pojednávající o 180 let staré historii továrny, která dnes nese název MATEICIUC a.s.

  Číst dále...

 2. Logo epizody: #26 Vezmeš si mě, když jsme to přežili? Gerlach, B7 a další témata s filmařem A.Neničkou na #iFILMcz
  #26 Vezmeš si mě, když jsme to přežili? Gerlach, B7 a další témata s filmařem A.Neničkou na #iFILMcz
  10. 5. 2021
  Filmařina a sport. Takto to má spojené Aleš Nenička. Kameraman a režisér, nadšený sportovec, který je srdcem spjatý s pohořím Beskyd. Jak vznikl nápad natočit film Beskydská sedmička? Většina jeho filmových a dokumentárních titulů se točí kolem témat sportu a hor. Jeho posledním filmem byla Beskydská sedmička: 95 kilometrů, které ti změní život.Dokumentární film o největším horském maratonu v České republice pod taktovkou produkce LANDSCAPE Films s.r.o. Režie: Radim Grzybek, kamera: Aleš Nenička, producent: Lukáš Havránek. Jaká je motivace lidí účastnit se B7? Aktuálně se zabývá projektem NaHoru.TV. Jde o horský video portál, ve kterém společně s dalšími dokumentaristy pravidelně publikuje rozhovory se zajímavými osobnostmi z horského a sportovního prostředí. Ať už se jedná o horolezce, běžce, cyklisty, chataře nebo horské vůdce. Jaký je jeho filmařský sen? Vezmeš si mě, když jsme to přežili? Mluvit se bude také o napínavém dokumentárním filmečku Sevřené hrdlo na Gerlachu.

  Číst dále...

 3. Logo epizody: #25Na place se hroutí režisérova umělecká představa!Tam teprve začíná režie!D.Kočár,režisér #iFILMcz
  #25Na place se hroutí režisérova umělecká představa!Tam teprve začíná režie!D.Kočár,režisér #iFILMcz
  23. 4. 2021
  Při natáčení Ostravaka Ostravského režiséra zrazovala technika. Prašnost, vlhkost a nestálá teplota v uhelném dole vyřazovala z provozu kamery... David Kočár se učil od mistra režie - Vojtěcha Jasného, oceněného za film Všichni dobří rodáci, přímo v New Yorku. ,,Zaujala mě jeho knížka, tak jsem mu zavolal a přiletěl jsem za ním.'' O jeho plánech, o režii, o vztahu k historickým filmům a třeba něco o zkušenosti režiséra v roli herce.To vše na iFILM interview s Davidem Kočárem, režisérem, který spolupracoval na televizních filmech Vlna, Boží duha, Comeback a Hodný chlapec. Jako pomocný režisér se dlouhodobě podílí také na zahraničních dokudramatech pro televize ZDF a ARTE. V roce 2013 reprezentoval se svým středometrážním dokudramatickým snímkem Loučka 1945 na filmovém festivalu v Cannes.

  Číst dále...

 4. Logo epizody: #23 Hráli jsme na vinyly a prodávali Absinth! To nikdo neměl, vypráví Rosťa Petřík #iFILMcz
  #23 Hráli jsme na vinyly a prodávali Absinth! To nikdo neměl, vypráví Rosťa Petřík #iFILMcz
  16. 4. 2021
  ,,Vím, kdo může za to, že Jaroslav Uhlíř začal vystupovat na veřejnosti! Jeho pohádkové písničky zařazuji vždy jako vrchol svého repertoáru. Jsou neskutečně silné a oblíbené..'' Uvádí frontman a textař kapely Úspěch, jeden z legendární DJské dvojice Čeporan a Petřík, zakladatel kapely Buřinky II. Rosťa Petřík. Celý rozhovor s Rosťou Petříkem můžete shlédnout jedině zde na iFILMcz!Hráli jsme na vinyly a prodávali Absinth. To nikdo neměl! Vypráví Rosťa Petřík o založení třicetileté tradice vinylových diskoték s názvem Praskání. Jak Praskání vůbec vzniklo? Jaký je rozdíl mezi jeho posluchači před lety a dnes? ,,Coronavirus mi udělal v životě jasno. Oddělil zrno od plev. Teď už vím, co od koho mohu čekat!'' Pokračuje ve vyprávění Rosťa Petřík. O jeho velkých plánech a o vtipu, který se mu vytratil ze života a snaží se jej najít hlavně ve svých nových textech pro kapelu Úspěch se více dozvíte v nejnovějším videu s Rosťou Petříkem! Sledujte iFILMcz! Hned po rozhovoru krátký medailonek o Praskání v jednom ostravském klubu. → Celý medailonek Praskání můžete shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=o7E_h...​ → ODEBÍREJTE náš kanál: https://www.youtube.com/channel/UCo-K...

  Číst dále...

 5. Logo epizody: #22 Lechtivé či depresivní! Takové jsou animované filmy studentů naší katedry, tvrdí Jánská
  #22 Lechtivé či depresivní! Takové jsou animované filmy studentů naší katedry, tvrdí Jánská
  8. 4. 2021
  ,,Studenti jsou jako děti. Nejprve je do kreslení musíte nutit, ale jakmile se jim něco poprvé povede, nechají u toho své srdce a už je to nepustí.“ Vypráví Denisa Jánská, vedoucí Ateliéru animované tvorby Fakulty umění OU. Jak vzpomíná na spolupráci s nejslavnějším animátorem Iljou Novákem? Jaké je uplatnění studentů animované tvorby? Vše se dozvíte jedině na iFILMcz! Lechtivé či depresivní!Takové jsou animované filmy studentů naší katedry, vypráví Denisa Jánská. Jejíma rukama prošlo mnoho studentů animované tvorby. „Studenti, kteří absolvují Ateliér animované tvorby Fakulty umění Ostravské univerzity mají v dnešní společnosti velké uplatnění. Zakládají si své firmy, aby mohli dělat komerční tvorbu, která je živí a zároveň tu uměleckou, která je těší…'' Pokračuje ve vyprávění Denisa Jánská.

  Číst dále...