• Facebook
 • Instagram
Logo podcastu: Řešidlo FirstClass

Řešidlo FirstClass

Petr Casanova

Každý problém má řešení. Ještě se neobjevil zámek, ke kterému by současně nevznikl klíč. Každý den odpověď na jeden Váš dotaz. Poslouchejte kdykoli kdekoli – udělejte si jen pár minut pro sebe (před spaním, v autě, při jakémkoli čekání). Hlavně nikdy neztrácejte naději.

Apple Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

80 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Řešidlo #549: Další pád z oblak do reality
  Řešidlo #549: Další pád z oblak do reality
  1. 7. 2022

  Dnešní téma: “Petře, nepřeji si nic víc než obyčejný vztah, kde mě protějšek bude mít obyčejně rád a bude ke mně obyčejně upřímný. Přitom se zdá, že toho chci moc. Znovu jsem věřila, znovu létala v oblacích a znovu přišel pád. Jsem bohužel asi snílek a naivka ve svém věku. Co s tím dělat?”

 2. Logo epizody: Řešidlo #548: Jak by ti, kdo boří, měli chápat vztah
  Řešidlo #548: Jak by ti, kdo boří, měli chápat vztah
  30. 6. 2022

  Dnešní téma: “Petře, už poněkolikáté jsem narazila na muže, který se nechtěl vázat. Chtěl si se mnou užívat, ale ne cokoli budovat, řešit, plánovat. Chtěl svoji svobodu a cokoli dalšího bral jako omezování této svobody. Neuměla jsem mu vysvětlit, proč je dobré mít vztah. Umíte to Vy?”

 3. Logo epizody: Řešidlo #547: Metoda odosobnění: Jak se emočně odpojit od jednání druhých lidí
  Řešidlo #547: Metoda odosobnění: Jak se emočně odpojit od jednání druhých lidí
  29. 6. 2022

  Dnešní téma: “Petře, jsem citlivá na jednání druhých lidí. Oni to vědí a hrají si často se mnou jako s loutkou. Jak se mám nad to povznést?”

 4. Logo epizody: Řešidlo #546: Co rozhoduje o štěstí člověka
  Řešidlo #546: Co rozhoduje o štěstí člověka
  28. 6. 2022

  Dnešní téma: “Petře, ve svém včerejším podcastu jste vyslovil zajímavou větu: Když nám chybí cit pro štěstí, jak bychom to štěstí mohli cítit? Co to znamená? Co myslíte citem pro štěstí? Jak se dá pracovat na cítění štěstí?”

 5. Logo epizody: Řešidlo #545: Jak se vyrovnat s lidmi, kteří si nás neváží
  Řešidlo #545: Jak se vyrovnat s lidmi, kteří si nás neváží
  27. 6. 2022

  Dnešní téma: “Petře, snažím se být dobrým kolegou i kamarádem. Snažím se pomoci lidem, když to potřebují, věnuji se jim, píšu jim, když mají narozeniny, když jsme v restauraci, tak za ně zaplatím. Ale z jejich strany nic takového nepřichází. Teď na mě padla depka, protože to byl den mých narozenin. Akorát je půlnoc a, Petře, nikdo mi nepopřál. Jak se s tím vyrovnat?”