• Facebook
 • Instagram
Logo podcastu: Řešidlo FirstClass

Řešidlo FirstClass

Petr Casanova

Každý problém má řešení. Ještě se neobjevil zámek, ke kterému by současně nevznikl klíč. Každý den odpověď na jeden Váš dotaz. Poslouchejte kdykoli kdekoli – udělejte si jen pár minut pro sebe (před spaním, v autě, při jakémkoli čekání). Hlavně nikdy neztrácejte naději.

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

82 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Řešidlo #627: Jak naučit partnera, aby si výtky nebral osobně
  Řešidlo #627: Jak naučit partnera, aby si výtky nebral osobně
  8. 12. 2022

  Dnešní téma: Máte partnera, se kterým se nedají řešit problémy, protože si každou Vaši výtku bere osobně? Kdykoli mu řeknete, co Vám na vztahu vadí nebo chybí, opáčí, ať ho neobtěžujete, neobviňujete nebo že na tom máte taky svůj podíl? Zjistili jste, že řešení problémů se u Vás mění v hádky, které zhoršují vztah, a proto raději už ani Vy problémy neřešíte?

 2. Logo epizody: Řešidlo #626: Karma mlčící sfingy: Proč nekomunikace zabíjí vztahy
  Řešidlo #626: Karma mlčící sfingy: Proč nekomunikace zabíjí vztahy
  7. 12. 2022

  Dnešní téma: Je pro Vás důležité povídat si? Cítíte ve vztahu problém, chcete ho vyřešit, ale jste na to sami? Snažíte se svému protějšku říkat, co Vás trápí nebo naopak co by Vás potěšilo, ale on je jako sfinga, mlčí, nezajímá ho to, nezajímáte ho Vy? Komunikaci podceňuje, ona ho obtěžuje? Ničí Vás to a nevíte, co s tím?

 3. Logo epizody: Řešidlo #625: Jak se v nejtěžší chvíli vyrovnat se zradou vlastní rodiny
  Řešidlo #625: Jak se v nejtěžší chvíli vyrovnat se zradou vlastní rodiny
  6. 12. 2022

  Dnešní téma: Máte problém, který těžko zvládáte sami, a spoléhali jste na to, že Vám pomůže rodina? Byla její reakce jiná nebo dokonce opačná, než jste si představovali? Cítíte se zrazeni, opuštěni a nedaří se Vám s tím vyrovnat?

 4. Logo epizody: Řešidlo #624: Kouzlo negativního zrcadlení
  Řešidlo #624: Kouzlo negativního zrcadlení
  5. 12. 2022

  Dnešní téma: Jste vždycky k dispozici někomu, kdo Vám skoro nikdy k dispozici není? Říkáte si, že je chyba ve Vás, snažíte se mu vyhovět ještě víc, ale na jeho přístup k Vám to nemá žádný efekt, Vám to vadí a chcete to změnit? Potřebujete tomu člověku otevřít oči, aby konečně viděl, co všechno pro něj děláte, ale on si to pořád neuvědomuje?

 5. Logo epizody: Řešidlo #623: Odlišná normálna ve vztahu. Kdo nás rozsoudí?
  Řešidlo #623: Odlišná normálna ve vztahu. Kdo nás rozsoudí?
  2. 12. 2022

  Dnešní téma: Karolína píše: “Partner dělá něco, co mě bolí. Když mu řeknu, že mě to bolí a ať to nedělá, vysměje se tomu, že jsem malicherná, že jsem blázen, že se mám jít léčit, že to, co dělá, je přece normální a dělá to každý. Tak kdo z nás má pravdu?”