• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Startup World Cup & Summit

Startup World Cup & Summit
SWCSummit podcasty budou vycházet pravidelně po celý rok. Těšit se můžete na hosty jako Tosca Musk, sestra Elona Muska, Marvin Liao z 500Startups, Ondřej Vlček - CEO AVASTu, Tania le Moigne, zakladatelky české pobočky GOOGLE, Káťa Vacková z LOONO, která zachraňuje životy bojem s rakovinou, vědce a manažera Martina Tolara, který je už na prahu objevu léku na alzheimerovu chorobu, Jana Řežába z TimeisLtd. a mnohých dalších!
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

83 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: SWCSummit #22: Michal Nýdrle o svobodě, byznysu a plavbě kolem světa.
  SWCSummit #22: Michal Nýdrle o svobodě, byznysu a plavbě kolem světa.
  9. 6. 2021
  Michal Nýdrle je ztělesněním podnikatelského snu. V roce 2018 se mu povedlo prodat Kindred Group společnosti Publicis Groupe. Tento homerun mu přinesl dostatek peněz na to, aby si mohl plnit svoje sny. Uskutečnění jednoho z nich začne v září, kdy se se svou rodinou vydá na více než dvouletou plavbu kolem světa. Díky svým plavebním zkušenostem ví, že ho čeká potenciálně nebezpečné dobrodružství.Koneckonců, jedno takové na hranici života už zažil a mluví o něm v tomto podcastu s Václavem Pavlečkou. Michal ale rozhodně nepatří mezi sobecké podnikatele, kteří se nechtějí o nic dělit. Líbí se mu „baťovský“ přístup k podnikání, kdy část firmy vlastní i jeho podřízení. Díky tomu tak mají zájem na jejím úspěchu. A i oni si po prodeji Kindredu přišli na zajímavé peníze. Má taky další zajímavé zkušenosti – například s Bitcoinem. Kryptoměny podle něj mají budoucnost, ale obává se i splasknutí bubliny, která může dopadnout především na retailové investory. Proč se po úspěšném prodeji Kindred psychicky složil? A co mu plavba kolem světa vezme? Poslechněte si podcast.

  Číst dále...

 2. Logo epizody: SWCSummit #21: Tomáš Zajíček buduje AI, které nám bude pomáhat s psychickým zdravím.
  SWCSummit #21: Tomáš Zajíček buduje AI, které nám bude pomáhat s psychickým zdravím.
  2. 6. 2021
  Umělá inteligence je dnes (téměř) všude. Google ji používá pro zlepšení vyhledávání, na Facebooku pomáhá identifikovat tváře na fotkách a takzvaní chatboti zodpovídají jednoduché dotazy, a šetří tak čas operátorů na zákaznických linkách. Ale to je pořád jen zlomek toho, co tato technologie dokáže. Vlastně ji my lidé pořád teprve poznáváme a posouváme hranice jejích možností. A podílejí se na tom i české startupy.Jedním z nich je i PromethistAI, který se zabývá využitím hlasu. Jak říká jeho spoluzakladatel Tomáš Zajíček, hlas patří mezi nejpřirozenější formy mezilidské komunikace. PromethistAI si dal za cíl vytvoření tzv. digitální persony – napodobeninu člověka, která je schopná mluvit. Už dnes si lidé běžně povídají například se Siri nebo Alexou, nicméně, Zajíčkova firma chce jít ještě dál. Ideálem je vyvinout technologii, která je schopná pomoci například psychologům. Lidé s psychickými obtížemi by si tak například mohli popovídat s aplikací. Budeme si v budoucnu povídat už jen s roboty? Jaká témata se dají probrat s digitální personou? Poslechněte si podcast.

  Číst dále...

 3. Logo epizody: SWCSummit #20: Jan Beranek and What it takes to manage a global company?
  SWCSummit #20: Jan Beranek and What it takes to manage a global company?
  19. 5. 2021
  What it takes to run a global business? The digital company U+ of the entrepreneur Jan Beránek is one of those - globals. Although U+ has offices on three different continents, its employees are literally everywhere. Beránek himself admits that he does not have an overview of who wokrs where. However, it does not matter, otherwise U+ would not be on the market for 12 years already. High work ethics had its toll - a panic attack.This experience led Beránek to think of what could be done better. Enjouy our newest English-speaking podcast of Václav Pavlečka. This time he interviewed a man with whom he connected part of his business life. Jan Beránek and Pavlečka co-founded the communication agency Kliche Killers.

  Číst dále...

 4. Logo epizody: SWCSummit #19: Vince Steckler and the Life After AVAST.
  SWCSummit #19: Vince Steckler and the Life After AVAST.
  13. 4. 2021
  The Czech Republic has made a huge progress forward, says the former CEO of AVAST. You Czechs may not think that, but the previous decade brought a number of significant changes. At least that's how Vince Steckler sees it. Startups and venture capitalists were too slow when he came here in 2009. But the next decade brought a great boom. Enjoy another great podcast with an inspirational leader!