• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Startup World Cup & Summit

Startup World Cup & Summit
SWCSummit podcasty budou vycházet pravidelně po celý rok. Těšit se můžete na hosty jako Tosca Musk, sestra Elona Muska, Marvin Liao z 500Startups, Ondřej Vlček - CEO AVASTu, Tania le Moigne, zakladatelky české pobočky GOOGLE, Káťa Vacková z LOONO, která zachraňuje životy bojem s rakovinou, vědce a manažera Martina Tolara, který je už na prahu objevu léku na alzheimerovu chorobu, Jana Řežába z TimeisLtd. a mnohých dalších!
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

89 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: SWCSummit #19: Vince Steckler and the Life After AVAST.
  SWCSummit #19: Vince Steckler and the Life After AVAST.
  13. 4. 2021
  The Czech Republic has made a huge progress forward, says the former CEO of AVAST. You Czechs may not think that, but the previous decade brought a number of significant changes. At least that's how Vince Steckler sees it. Startups and venture capitalists were too slow when he came here in 2009. But the next decade brought a great boom. Enjoy another great podcast with an inspirational leader!
 2. Logo epizody: SWCSummit #18: Pavel Šiška a most mezi startupy a korporacemi.
  SWCSummit #18: Pavel Šiška a most mezi startupy a korporacemi.
  1. 4. 2021
  Jaké to je mít zkušenost jak ze startupu, tak z korporace? Pavel Šiška , managing partner Deloitte Czech Republic, zažil oba světy. V devadesátých letech založil firmu a díky tomu zná možná úskalí, která na startupy čekají. Ve své současné pozici v Deloitte se proto věnuje propojování startupů a korporací. Mnoho začínajících firem má skvělou myšlenku, ale často nedotaženou do podoby konkrétního produktu.Podle Šišky je třeba startupy do této fáze dotlačit. Pro české startupy často bývá přirozenou cestou expandovat do regionu DACH (Německo, Rakousko, Švýcarsko). Deloitte dokáže díky svému mezinárodními působení takové škálování zprostředkovat. Ale i navazování vztahů například s německými zákazníky má svoje specifika. Nejlepší je najít nějaký kontakt, který se už s potenciálním klientem zná. Přeneseně řečeno, nestačí jen zazvonit z ulice a něco nabízet. V rozhovoru s Václavem Pavlečkou se věnoval i jiným tématům. Například, jak správně namixovat tým? Ve kterých oblastech vidí největší potenciál? Poslechněte si podcast.

  Číst dále...

 3. Logo epizody: SWCSummit #17: Lubo Smid a budoucnost STRV.
  SWCSummit #17: Lubo Smid a budoucnost STRV.
  17. 3. 2021
  STRV je založená na silné komunitě developerů. Ti se vždy scházeli na jednom místě, ale bude to tak i po covidu? Tuto otázku si klade Lubo Smid , CEO firmy STRV . Jak sám přiznává, ani netuší, kde se členové jeho týmu nacházejí. Na fungování STRV se to ale nijak neprojevilo, firma roste a vedle zakázek pro klienty pracuje i na svých projektech.Ty by měly v budoucnu tvořit mnohem významnější část portfolia než v současnosti. Lubo si s Vaškem Pavlečkou podcastu povídal také o tom, jak STRV podařilo navázat spolupráci s Tinderem, případně, kde vidí svou firmu za pět let.

  Číst dále...

 4. Logo epizody: SWCSummit #16: Filip Major a "Tinder pro Startupy".
  SWCSummit #16: Filip Major a "Tinder pro Startupy".
  3. 3. 2021
  Jak se pozná úspěšný člověk? Podle Filipa Majora , zakladatele platformy Busyman.cz , je to ten, kdo si dělá to, co chce. Major založil Busyman.cz před jedenácti lety s cílem propojit startupovou komunitu s investory. Nicméně, peníze nebývají jedinou formou pomoci. Angel investoři za sebou často mají vlastní úspěšné projekty. Začínající podnikatele tak dokážou posunout správným směrem i dobře míněnou radou. I přes nekončící pandemii hodnotí Major loňský rok jako jeden z nejúspěšnějších.Nečekaná situace přiměla jeho tým se trochu zastavit a zamyslet se nad tím, jak platformu posunout dopředu. To vyústilo v digitalizaci procesů a založení „Tinderu pro startupy“. Busyman ale není jeho jediným projektem, v poslední době se intenzivně věnuje taky virtuální realitě. Založil dokonce dvě studia, kde se tomuto oboru více věnuje. S kým by se chtěl nejvíce setkat? A jaké netradiční hobby Major má? Poslechněte si podcast Anny Liprtové ze Startup World Cup and Summit týmu.

  Číst dále...

 5. Logo epizody: SWCSummit #15: Ženy v Byznysu s Kateřinou Tygl a Alenou Barnovou.
  SWCSummit #15: Ženy v Byznysu s Kateřinou Tygl a Alenou Barnovou.
  17. 2. 2021
  Ženy mnohem více zvažují děti jako možný kariérní problém, zatímco muži to tak nemají. Myslí si to Kateřina Tygl aAlena Barnová , spolupořadatelky konference Ženy v byznysu . Ony samy si to nemyslí, protože dítě má podle nich dva rodiče. Obě dámy se shodly, že jejich cílem je udělat konferenci už od počátku maximálně konkrétní. Chtěly se vyhnout klišé a poskytnout podnikatelkám co nejlepší rady pro jejich podnikání.Loňský druhý ročník byl kvůli covidu online, ale obě díky tomu dostaly nové nápady pro příští ročník. Jaké? Poslechněte si podcast Anny Liprtové a dozvíte se více!

  Číst dále...