Clicky

Křesťanský sbor - Plzeň — Tyler Nikkel
 • Facebook
 • Instagram
Logo podcastu: Křesťanský sbor - Plzeň

Křesťanský sbor - Plzeň

Tyler Nikkel

Máme malý křesťanský sbor, který schází v Plzni. Přijímáme Bible jakožto konečnou autoritu ve všech ohledech (aspektech) víry i praxe.​ Každou čtvrtou neděli se scházíme k více interaktivnímu setkání, kde procházíme a společně probíráme konkrétní knihu Bible. Z tohoto důvodu není z těchto shromáždění audio nahrávka. Pokud hledáte pravdu, máte nějaké otázky o křesťanství, jste skeptik nebo jste věřící přijďte mezi nás.

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

--

Ohodnoť podcast!

Skóre se objeví až podcast ohodnotí několik uživatelů. Měj chvíli strpení

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Ježíš není král, který má plné ruce práce - Marek 5:21-43
  Ježíš není král, který má plné ruce práce - Marek 5:21-43
  19. 3. 2023

  Ježíš není král, který má plné ruce práce. On není král, který ti řekne, „přijď zpátky později, když mám víc času. Ježíš už ukázal svou moc nad nemocí, nad přírodou a nad démony, ale teďka se chystá ukázat svou moc nad smrtí samotnou. Hospodin je oslaven, když si uvědomíme, že v něm můžeme úplně spočívat s dětskou důvěrou. A nejtěžší zkoušky naší důvěry v Boha přicházejí v nejtěžších dobách, a na

 2. Logo epizody: Kristus je Bohem ztracených případů - Marek 5:1-20
  Kristus je Bohem ztracených případů - Marek 5:1-20
  12. 3. 2023

  Vidíme zase tenhle motiv v našem textu, jak Ježíš z opovrhovaného outsidera udělal opravdového insidera u Boha. Zatímco ti, kteří se považovali za dobré, otočili se zády k Ježíši a nechtěli mít nic společného s Božím královstvím. Raději by měli svá prasata než měli osobní vztah s Králem vesmíru.

 3. Logo epizody: Znát Boha v době krize - Marek 4:35-41
  Znát Boha v době krize - Marek 4:35-41
  5. 3. 2023

  Není to v časech jednoduchých a příjemných, kdy vidíme Boha nejlíp, ale uprostřed bouří života.

 4. Logo epizody: Království jako žádné jiné - Marek 4:26-34
  Království jako žádné jiné - Marek 4:26-34
  19. 2. 2023

  My nedokážeme vidět, jak působí v srdci člověka svrchovaný Bůh. V Božím načasování ale můžeme vidět důkaz nebo plody jeho díla. Stejně jako si věda nemůže přiznat zásluhu za stvoření semínka, tak nejde ni komu přiznat zásluhu za poselství evangelia. Na jednu stranu máme výsadu v tom, že jsme spolupracovníci s Kristem, ale na druhou stranu máme výhodu v tom, že zá sluha za růst Božího království

 5. Logo epizody: Patříš tmě nebo světlu? - Marek 4:21-25
  Patříš tmě nebo světlu? - Marek 4:21-25
  5. 2. 2023

  Když zkoušíme hledat smysl života v něčem jiném než v Kristu, pak držíme lampu Ježíše pod něčím, co považujeme za lepší, než je samotný Kristus. Jako křesťané, když schováváme světlo Ježíše, v podstatě říkáme lidem v našem z našeho okolí, že Kristus za nic nestojí. Co jsi skutečně dal na to nejvýznamnější místo tvého srdce?