• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

UTButebe

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
První univerzitní podcast, který polidšťuje akademický a vědecký svět Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Všehochuť pořadů odráží příběhy, které se na univerzitě denně odehrávají. Někdy rozhovor s významným vědcem nebo zajímavým akademikem, jindy inspirativní povídání o životě s našimi absolventy, příště třeba studentské tlachání u piva. Kromě pravidelných relací tu objevíte i pořady, jejichž život trvá jen pár týdnů, to ale neznamená, že nestojí za to ho žít.
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

--

Ohodnoť podcast!

Skóre se objeví až podcast ohodnotí několik uživatelů. Měj chvíli strpení

Seznam epizod

 1. Logo epizody: HOMO ACADEMICUS #10 | Veslařka, která obléká kokosy na sněhu
  HOMO ACADEMICUS #10 | Veslařka, která obléká kokosy na sněhu
  13. 1. 2021
  Někteří lidi nevěří, že jamajský bob zvítězí! A také, že ho obléká česká designérka MgA. Zuzana Oharek Bahulová, Ph.D., která působí na Univerzitním institutu. Její oblečení vídáme u různých olympijských týmů. Může jeho design ovlivnit výkon sportovce? Jak spolu souvisí Zuzana, design a veslování? Kde se vesluje ve Zlíně a jak se proveslovat do zahraničí? Poslechněte si další podcast s duem Adamů,tentokrát v roli velkých odborníků na sport.

  Číst dále...

 2. Logo epizody: SCIENCE WINE #5 | Betlémská záhada
  SCIENCE WINE #5 | Betlémská záhada
  22. 12. 2020
  Ve štědrovečerním speciálu si povíme o bájném křesťanském úkazu noční oblohy. Jako správní vědci zapátráme z hlediska astronomie a fyziky, co asi mohla betlémská hvězda být. Že by kometa, supernova, nebo dokonce konjunkce planet? K diskuzi jsme si přizvali vyhlášeného vypravěče teorií, našeho fyzika, profesora Petra Ponížila, abychom se opět ujistili, že nic není jisté. Včetně toho, co je vlastně za rok.Tak jen doufejme, že nás víc takových, jako byl 2020 nečeká, ať už bylo jeho opravdové číslo jakékoli.

  Číst dále...

 3. Logo epizody: HOMO ACADEMICUS #9 | Kosmetický salón UTB? Špachtle, žehličky a tonic
  HOMO ACADEMICUS #9 | Kosmetický salón UTB? Špachtle, žehličky a tonic
  12. 11. 2020
  Dříve se naplno věnovala obuvi, nyní má pod palcem univerzitní kosmetický salón – jediné místo, kde je žehlení oblíbenou aktivitou. Ing. Martina Černeková, Ph.D., vedoucí Aplikačního centra kosmetických přípravků a biomateriálů, bude čelit salvě otázek od skutečných milovníků kosmetiky – dvou Adamů, statných mužů. Jak se liší péče o ženskou a mužskou pleť? Funguje kosmetika proti stárnutí?Čím je magická kyselina hyaluronová? A na co vlastně jsou všechny ty špachtle a žehličky? Aplikujte své tonikum a poslechněte si další díl svého oblíbeného pořadu ve zbrusu novém kabátku.

  Číst dále...

 4. Logo epizody: SCIENCE WINE #4 | Potřebujeme ještě maso?
  SCIENCE WINE #4 | Potřebujeme ještě maso?
  8. 11. 2020
  Jíst, či nejíst? Trend bezmasého stravování je čím dál tím víc rozšířený. Už jste si někdy položili otázku, jestli omezit nebo zcela nejíst masné výrobky? Jsme pořád tak masožraví, jak se říká? Maso je v posledních desetiletích pod tlakem médií i veřejnosti. Kdo tento zápas vyhrává? Odráží se na kvalitě masa? A potřebujeme vůbec ještě maso ve 21. století? Vyzpovídali jsme Ing. Roberta Gála, Ph.D.,ředitele Ústavu technologie potravin Fakulty technologické.

  Číst dále...

 5. Logo epizody: SCIENCE WINE #3 | Jaký bude rok 2040?
  SCIENCE WINE #3 | Jaký bude rok 2040?
  15. 10. 2020
  Lidstvo, příroda, životní prostředí a budoucnost. Rok 2040 je za rohem, ale přesto je dost daleko, aby se toho spoustu událo, a svět bude určitě o dost jiný než dnes. Je pro nás potenciální sucho opravdovou hrozbou? Máme se bát geneticky modifikovaných rostlin? Jak moc poroste populace na Zemi? Které současné trendy a technologie mají potenciál udělat náš svět lepší?V roce 2040 to už určitě budeme vědět. O svůj pohled na relativně blízkou budoucnost se podělil prof. Mgr. Marek Koutný, Ph.D., ředitel Ústavu inženýrství a ochrany životního prostředí.

  Číst dále...