• Facebook
 • Instagram
Logo podcastu: UTButebe

UTButebe

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

První univerzitní podcast, který polidšťuje akademický a vědecký svět Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Všehochuť pořadů odráží příběhy, které se na univerzitě denně odehrávají. Někdy rozhovor s významným vědcem nebo zajímavým akademikem, jindy inspirativní povídání o životě s našimi absolventy, příště třeba studentské tlachání u piva. Kromě pravidelných relací tu objevíte i pořady, jejichž život trvá jen pár týdnů, to ale neznamená, že nestojí za to ho žít.

Apple Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

--

Ohodnoť podcast!

Skóre se objeví až podcast ohodnotí několik uživatelů. Měj chvíli strpení

Seznam epizod

 1. Logo epizody: HOMO ACADEMICUS #25 | Názor na to, jak má vypadat univerzita, jsem změnil po přistání v JAR
  HOMO ACADEMICUS #25 | Názor na to, jak má vypadat univerzita, jsem změnil po přistání v JAR
  30. 6. 2022

  Jak se naše univerzita postupem času rozvíjela a kolik univerzitních budov se stihlo postavit od jejího založení? Kde na světě stojí inspirativní univerzity? Lea a Rasťo vyzpovídali velmi vzácného hosta, kterým není nikdo jiný než kvestor naší univerzity RNDr. Alexander Černý. Mluvil nejen o důležitých ekonomických rozhodnutích, která souvisí s jeho pozicí, ale také o cestování, víně, italských

 2. Logo epizody: AFTER LIFE #8 | Nikola Kubišová aneb technologie a věda jsou i pro holky
  AFTER LIFE #8 | Nikola Kubišová aneb technologie a věda jsou i pro holky
  28. 6. 2022

  Nikola Kubišová je absolventkou doktorského studia na Fakultě technologické, kde studovala obor s názvem Technologie makromolekulárních látek. V současné době pracuje v Institutu pro testování a certifikaci ve Zlíně jako auditorka pro zdravotnické prostředky. Proč se rozhodla vystudovat doktorát a co jí bylo hnacím motorem při studiu? Poslechněte si nejčerstvější podcast z oblasti polymerů a

 3. Logo epizody: SCIENCE WINE #12 | Homosexuální příroda?
  SCIENCE WINE #12 | Homosexuální příroda?
  15. 6. 2022

  Pojďme se na pro leckoho kontroverzní téma podívat okem vědeckým… Jaký je rozdíl mezi homosexuálním chováním a homosexuální orientací? U jakých živočichů byly pozorovány homosexuální sklony? V jakém smyslu může homosexuální chování napomáhat ke snižování agrese? A jaké evoluční výhody s sebou může homosexualita nést? Pozvání do podcastového studia přijala Mgr. Lenka Příplatová, Ph.D.

 4. Logo epizody: HUMANS OF FT #5 | Pavel Bunganič: Na brigádě jsem vyvažoval letadla
  HUMANS OF FT #5 | Pavel Bunganič: Na brigádě jsem vyvažoval letadla
  8. 6. 2022

  V pátém díle Humans of FT jsme si povídali s Pavlem Bunganičem, absolventem studijního programu Procesní inženýrství. Jak se počítá rozložení váhy dopravních letounů? A čím se Pavel zabývá dnes? Tento díl ocení zejména milovníci aut a letadel.

 5. Logo epizody: SCIENCE WINE #11 | Uspěli jsme v pandemii?
  SCIENCE WINE #11 | Uspěli jsme v pandemii?
  7. 6. 2022

  Jaký přínos měla pandemie Covidu-19 pro lidskou společnost? Co se v tomto kontextu podařilo české vědě? Dalo se pandemii zabránit? Proč jsme byli v některých ohledech až moc připraveni? A jak se lišila doba španělské chřipky od doby současné? Tyto otázky zodpoví přední český virolog prof. RNDr. Libor Grubhoffer, CSc., Hon. D.Sc., dr. hc, ředitel Biologického centra Akademie věd ČR.