DVTV DNES: Markéta Pekarová Adamová v DVTV. Advokátka Hrdá ke kauze Cimický. Pokusy na zvířatech a interview s Juliusem Lukešem Jr.

před 3 lety

19 min

DVTV DNES: Markéta Pekarová Adamová v DVTV. Advokátka Hrdá ke kauze Cimický. Pokusy na zvířatech a interview s Juliusem Lukešem Jr.Popis epizody

Čekalo se, že bude ministryní, ale stala se předsedkyní Poslanecké sněmovny - Markéta Pekarová Adamová byla prvním hostem dnešního vysílání. Proč koaliční poslanci nebyli schopni už v prvním kole zvolit místopředsedkyní dolní komory Pirátku Olgu Richterovou? A jak se nová koalice chystá na boj s covidem? Zeptali jsme se. A pak ještě jeden pohled na případ psychiatra Jana Cimického - vložila se do něj advokátka Lucie Hrdá a vyzvala případné oběti doktora viněného ze sexuálního obtěžování, aby se jí přihlásily. Jaký je výsledek? A jaké je právní pozadí celé kauzy? I to jsem s Lucií Hrdou probrali. Záběry, které dohnaly některé známé osobnosti k slzám - spolek Svoboda zvířat spustil kampaň proti pokusům na zvířatech. Opravdu je realita tak krutá, jak aktivisté naznačují? A obejde se výzkum bez zvířat? Téma pro šéfku spolku Barboru Bartuškovou Večlovou. A na závěr DVTV interview - Daniela Písařovicová si pozvala lékaře a cestovatela Julia Lukeše mladšího.

Hodnocení epizody

Další epizody