DVTV DNES: Dělají ředitelé práci hygieny? Někdejší nadřízení Cimického komentuje jeho případ. Události na polsko-běloruské hranici a vzpomínka na Miro Žbirku.

před 3 lety

14 min

DVTV DNES: Dělají ředitelé práci hygieny? Někdejší nadřízení Cimického komentuje jeho případ. Události na polsko-běloruské hranici a vzpomínka na Miro Žbirku.Popis epizody

14 539 - číslo, které překvapilo i největší pesimisty. Právě u tolika lidí se v úterý potvrdila nákaza koronavirem. A rychle se plní i nemocnice. Místem, kde pozitivních případů přibývá, jsou i školy. Měly by se uzavřít? Hostem DVTV byla předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií Renata Schejbalová. Zemřel slovenský zpěvák Miro Žbirka. Hudebníkovi a velkému obdivovateli Beatles bylo 69 let. V čem byl výjimečný? A proč jeho popularita tak dlouho překračovala československé hranice? Hostem DVTV byl hudební publicista Ondřej Bezr. Psychiatr Jan Cimický se rozhodl, že nepřevezme státní vyznamenání, které mu chce udělit prezident Miloš Zeman. Proti tvrzením několika žen, které lékaře obvinily ze sexuálního napadení a obtěžování, se hodlá aktivně bránit. Případ jsme probrali s jeho bývalým nadřízeným - psychiatrem Zdeňkem Bašným. A pak pohled na polsko-běloruskou hranici, přes kterou se do Evropské unie snaží dostat tisíce migrantů z Blízkého východu. O tom, co stojí za tímto politickým a lidským dramatem, jsme mluvili s redaktorem Respektu Tomášem Brolíkem.

Hodnocení epizody

Další epizody