Jakub Vedral: Budeme na jaře zase sledovat koncerty z aut? (8)

Jakub Vedral: Budeme na jaře zase sledovat koncerty z aut? (8)

před 5 lety

52 min


Uspořádal první i poslední pražský festival v roce 2020. Do roku 2021 se přesto dívá s obavami. „Jak funguje PES pro oblast kultury je veliký propadák,“ varuje producent Jakub Vedral v pátém pokračování podcastu Pražská hudba. Ve svých společnostech Art Prometheus a Art Prom věnuje hlavně divadelní produkci. V minulosti ale stál třeba za pražským koncertem Skrillexe, plzeňským festivalem Živá ulice nebo výpravou halového koncertu Bena Cristovaa, se kterým měl loni podle původních plánů odjet i na Eurovizi. Nakonec bylo všechno jinak. Ale Jakubovi se přes všechny problémy povedlo přidušené pražské kultuře dodat na začátku i na konci zpropadeného roku 2020 alespoň na chvíli dech a naději. Už na jaře stál za festivalem ArtParking, díky kterému v pražské tržnici pro diváky v autech zahrála Načeva, Vypsaná fixa i Národní divadlo. Autokoncerty s radostí utnul s koncem prvního nouzového stavu. A během toho druhého na konci roku vypustil do ulic obří loutky a Anděly na chůdách a otevřel divadelní galerii. „Ti, co vsadili na to, že bude všechno stejné, pohořeli,“ říká o proměně kultury a hledání diváka v roce 2020. „V Praze máme štěstí, město se ke kultuře chová chápavě a snaží se jí pomáhat. Stačí, když člověk přijde s vizí,“ zdůrazňuje. Velké změny se podle něj odehrávají i na ministerstvu kultury, které by se podle něj mělo stát ministerstvem kreativních lidí. „Má smysl hledat cesty, jak se dostat k divákovi. Základ je pořád něco vymýšlet,“ sumíruje Jakub Vedral rok 2020 v rozhovoru se svým bratrem Honzou Vedralem. V sérii podcastů Pražská hudba s podtitulem "vize hudební krize" vám hudební časopis Headliner přináší konkrétní příběhy umělců, promotérů, provozovatelů klubů, zástupců technických profesí či producentů, kteří v roce 2020 přišli kvůli koronaviru o práci a museli se přizpůsobit nové situaci. Nemluvíme s nimi jen o problémech, kterými pražská hudební kultura v těžké době prochází. Ale taky o řešeních, abychom zjistili, jaké změny hudební scénu v nadcházejících měsících možná ještě čekají. Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.

Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!
Odesláním souhlasíte, aby vám ČESKÉ PODCASTY zasílaly pravidelné e-mailové newslettery o novinkách. Tento souhlas udělujete na dobu neurčitou s tím, že jej můžete kdykoliv bezplatně odvolat prostřednictvím tlačítka v každém newsletteru.
O tom, jak s vašimi osobními údaji (tj. e-mailem) nakládáme, si můžete přečíst na stránce zásady ochrany osobních údajů.
© 2025 České Podcasty