30. díl - "Role nutričního terapeuta by měla být víc terapeutická, než jen klienta donekonečna edukovat." (Mgr. Bc. Martina Karbanová)

před 7 měsíci

51 min

30. díl - "Role nutričního terapeuta by měla být víc terapeutická, než jen klienta donekonečna edukovat." (Mgr. Bc. Martina Karbanová)Popis epizody

Martina Karbanová vystudovala nutriční terapii v Praze a Brně a věnovala se celé škále projektů, které jsou zaměřené na výživu dětí i dospělých, obézních jedinců nebo třeba diabetiků. Povídaly jsme si o tom, jak by měla v ideálním případě vypadat edukace diabetika a jak se vyvíjel její pohled na roli nutričního terapeuta. Martina aktuálně prochází psychoterapeutickým výcvikem a upozorňuje na to, že role nutričního terapeuta nemá být čistě o tom, nalít do pacienta co největší množství informací, ale spíše se ho snažit pochopit, popovídat si s ním o jeho životě a na základě toho ho vhodně motivovat ke změně, která může být pozvolná, ale hlavně, aby nastala. To se mimo jiné snaží předat i svým studentům na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity.

Hodnocení epizody

Další epizody