Rosťa a Vítek Novákovi: „Nový cirkus je fascinující, dráždivý i demotivující. Po 13 letech zjišťujeme, že už není odkud brát.“ Se zakladateli Cirku La Putyka o životě s novým cirkusem i možné proměně slavného souboru.

před 2 lety

31 min

Rosťa a Vítek Novákovi: „Nový cirkus je fascinující, dráždivý i demotivující. Po 13 letech zjišťujeme, že už není odkud brát.“ Se zakladateli Cirku La Putyka o životě s novým cirkusem i možné proměně slavného souboru.Popis epizody

Rosťa a Vítek Novákovi. Bratři a zakladatelé nejznámějšího a největšího českého novocirkusového souboru Cirk La Putyka. Jsou potomky slavného loutkáře Matěje Kopeckého a jako první z rodu založili kamenné divadlo – Jatka78 v Pražské tržnici. Společné rozhovory nedávají často, ale novému cirkusu zasvětili život oba. A nejen svůj, ale i své rodiny. Novým cirkusem jsou unešení a fascinovaní, zároveň narovinu přiznávají, že právě teď neprožívá jejich company zrovna nejlepší období. Na co už oba šéfové sami nestačí? A co všechno musí la Putyka přehodnotit a změnit? Proč není v Česku moc opravdových cirkusáků? Jak funguje propojení rodiny Novákových a La Putyky a proč o sobě nechali natočit dokument Na krev? Poslechněte si Letní Letná podcast, kterým provází Alena Rokosová.

Hodnocení epizody

Další epizody