Putina zajímá jen to, aby nezmrzli Rusové. Evropa se musí zbavit dojmu, že za ni někdo její problémy vyřeší, říká Karel Svoboda

Putina zajímá jen to, aby nezmrzli Rusové. Evropa se musí zbavit dojmu, že za ni někdo její problémy vyřeší, říká Karel Svoboda

před 4 lety

20 min


„Vladimír Putin je ruský prezident a brutálně sleduje zájmy Ruska. Jeho zajímá to, aby nezmrzli Rusové. Ne to, aby nemrzla Evropa, to si musí Evropa řešit sama,“ říká Karel Svoboda, odborník na Rusko z Fakulty sociálních věd UK. Evropa se proto podle něj musí zbavit především dojmu toho, že za ni její problémy někdo vyřeší, ať už Amerika nebo Rusko.

Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!
Odesláním souhlasíte, aby vám ČESKÉ PODCASTY zasílaly pravidelné e-mailové newslettery o novinkách. Tento souhlas udělujete na dobu neurčitou s tím, že jej můžete kdykoliv bezplatně odvolat prostřednictvím tlačítka v každém newsletteru.
O tom, jak s vašimi osobními údaji (tj. e-mailem) nakládáme, si můžete přečíst na stránce zásady ochrany osobních údajů.
© 2025 České Podcasty