Expert: Do ČR se plyn z LNG terminálu přepraví těžko. Dostaneme, co bude k mání

Expert: Do ČR se plyn z LNG terminálu přepraví těžko. Dostaneme, co bude k mání

před 3 lety

24 min


Vláda před několika dny zveřejnila informaci o tom, že zajistila v Nizozemsku terminál terminál na zkapalněný zemní plyn (LNG). Ten by měl v případě pozastavení dodávek z Ruska pokrýt zimní spotřebu ČR na více než dva měsíce. Jak by se měl celý projekt realizovat? Jak se plyn vlastně zkapalňuje? A dostanou se nakonec nasmlouvané dodávky přes složité potrubní cesty v EU do Česka? V Rozstřelu o tom hovořil Tomáš Hlinčík z Fakulty technologie ochrany prostředí (FTOP) VŠCHT v Praze.

Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!
Odesláním souhlasíte, aby vám ČESKÉ PODCASTY zasílaly pravidelné e-mailové newslettery o novinkách. Tento souhlas udělujete na dobu neurčitou s tím, že jej můžete kdykoliv bezplatně odvolat prostřednictvím tlačítka v každém newsletteru.
O tom, jak s vašimi osobními údaji (tj. e-mailem) nakládáme, si můžete přečíst na stránce zásady ochrany osobních údajů.
© 2025 České Podcasty