Jak zachránit tonoucího? A proč se ročně utopí v Česku stejně lidí, jako v přímořských státech? O tom s vodními záchranářkami, které zachraňují životy ve svém volném čase.

před 2 měsíci

34 min

Jak zachránit tonoucího? A proč se ročně utopí v Česku stejně lidí, jako v přímořských státech? O tom s vodními záchranářkami, které zachraňují životy ve svém volném čase.Popis epizody

Každoročně v Česku utone až 200 lidí, téměř polovina z nich jsou plavci, a desetina z utonulých jsou děti. Utonutí dětí je u nás dokonce DRUHOU nejčastější úrazovou příčinou smrti. Vodní záchranná služba (Českého červeného kříže) působí v Česku už od roku 1968 a věnuje se především vodní záchraně, vzdělávání, prevenci i záchranářskému sportu v deseti krajích a na téměř dvou desítkách vodních ploch. To vše dělají její členové zdarma a ve svém volném čase. Organizace sdružuje celkem asi tisíc pět set členů v 37 spolcích po celé České republice.  Vědí toho Češi o chování ve vodě dost? Proč v počtech utonulých dosahujeme stejných čísel jako přímořské státy? A jak správně zachránit tonoucího? Nejen o tom si moderátorka Žaneta Slámová povídala s Šárkou Bráchovou, předsedkyní Vodní záchranné služby v Českých Budějovicích a také s její kolegyní Janou Máškovou, která má na starosti výcvik psů pro vodní záchranu a je zdravotní sestrou a školitelkou první pomoci VZS.

Hodnocení epizody

Další epizody