#63 Čas je tím nejcennějším, co máme. Jak jej začít vnímat jako hodnotu?

#63 Čas je tím nejcennějším, co máme. Jak jej začít vnímat jako hodnotu?

před 2 lety

15 min


Tomáš Baťa považoval čas za rozhodující aspekt všech činností a uměl jej přenést jak do dílenského systému, tak zejména do firemní kultury. Ta považovala za stěžejní, aby lidé vnímali čas jako nejcennější kapitál, který mají.Baťova filozofie definovala efektivní využití času takto: „Máte tendenci říkat, že nemáte čas na svůj rozvoj? Nelžete si! Každý má 24 hodin denně ke svému rozvoji. Nepromrhejte je věčným čekáním na ‚čas‘ a příležitost. Nikdy nepřijdou. Jsou tu dnes, v tento moment.“Nejedná se o to, že každou vteřinu svého života máte věnovat práci, růstu a tvoření. Odpočívejte, ale odpočívejte vědomě, a to s lehkostí, bez myšlenek na práci. Jak začít vnímat hodnotu čase se dozvíte v dalším díle podcastu Inspirace Baťa.

Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!
Odesláním souhlasíte, aby vám ČESKÉ PODCASTY zasílaly pravidelné e-mailové newslettery o novinkách. Tento souhlas udělujete na dobu neurčitou s tím, že jej můžete kdykoliv bezplatně odvolat prostřednictvím tlačítka v každém newsletteru.
O tom, jak s vašimi osobními údaji (tj. e-mailem) nakládáme, si můžete přečíst na stránce zásady ochrany osobních údajů.
© 2025 České Podcasty