
S1 Ep6: Krátká exkurze do transformace průmyslu
S1 Ep6: Krátká exkurze do transformace průmyslu
před 5 lety
12 min
Průmysl produkuje emise skleníkových plynů tím, že spotřebovává velké množství energie při všech procesech spalování, zahřívání, sušení nebo destilace. Tato část úzce souvisí s nutností dekarbonizace sektoru energetiky, o které jsme mluvili ve druhé epizodě.
V šesté epizodě se nyní podíváme také na to, jaké emise vznikají v průmyslu přímo, a to samotnou výrobou či chemickými reakcemi využívanými v konkrétních odvětvích. Jako příklad můžeme uvést výrobu cementu, kde oxid uhličitý vzniká přímo během chemické reakce.
V této epizodě se tedy dozvíte nejen to, jakým způsobem bychom mohli dosáhnout uhlíkové neutrality, ale i ve kterých oblastech prozatím narážíme na technologické limity.
Hosté:
Oldřich Sklenář (Asociace pro mezinárodní otázky)
Jan Rovenský (Greenpeace)
Martin Madej (Asociace pro mezinárodní otázky)
Odkazy
Web podcastu2050podcast.cz
https://ceskepodcasty.cz/podcast/2050/s1-ep6-kratka-exkurze-do-transformace-prumyslu
RSS feed
https://audioboom.com/channels/5050552.rss
Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!
