Slovenský úředník nechal neznámo kam odvézt z muzea bustu od Donatella

Slovenský úředník nechal neznámo kam odvézt z muzea bustu od Donatella

před rokem

2 min


Článek redakce Seznam Zpráv. Informaci, že se socha bude přesouvat, neměly ani špičky ministerstva kultury. Generální ředitel sekce kulturního dědictví Peter Lukáč řekl, že „toto je dělané opravdu mezi příslušným útvarem. My nejsme informovaní.“Generální tajemník kanceláře slovenského ministerstva kultury Lukáš Machala ve čtvrtek v průvodu mužů v kuklách odvezl ze Spišského muzea v Levoči bustu Cecílie Gonzaga od renesančního umělce Donatella. Ta vznikla v 15. století a její pravost se potvrdila začátkem roku, od té doby byla v depozitáři v Levoči ve Spišském muzeu, od podzimu tam také měla být k vidění.Celý článek čtěte zde. Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram.Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!
Odesláním souhlasíte, aby vám ČESKÉ PODCASTY zasílaly pravidelné e-mailové newslettery o novinkách. Tento souhlas udělujete na dobu neurčitou s tím, že jej můžete kdykoliv bezplatně odvolat prostřednictvím tlačítka v každém newsletteru.
O tom, jak s vašimi osobními údaji (tj. e-mailem) nakládáme, si můžete přečíst na stránce zásady ochrany osobních údajů.
© 2026 České Podcasty