Introvert samotář: Overstimulace z lidí. Vnímá lidi jako hluk

Introvert samotář: Overstimulace z lidí. Vnímá lidi jako hluk

před 4 měsíci

2 min


Introvertní a samotářská povaha někdy vede k overstimulaci z lidí nebo nízkému sebevědomí. V pubertě může introvert propadnout až pocitu méněcennosti, sociální fóbii, sociální izolaci. To zhoršuje výsledky ve škole, omezuje pracovní úspěch, omezuje osobní a intimní vztahy, omezuje to sexuální život.Vše se přitom dá překonat, většinou i bez prášků. Cílem není změnit introverta na extroverta, ale jen vybudovat zdravé sebevědomí a zbavit se strachu z lidí, sociální fóbie, a jakéhokoliv pocitu méněcennosti. Být introvert neznamená být srab, být stydlivý, mít deprese a duševní potíže. Být introvert znamená, trávit rád hodně času v klidu, s méně lidmi až sám, méně mluvit, více přemýšlet.

Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!
Odesláním souhlasíte, aby vám ČESKÉ PODCASTY zasílaly pravidelné e-mailové newslettery o novinkách. Tento souhlas udělujete na dobu neurčitou s tím, že jej můžete kdykoliv bezplatně odvolat prostřednictvím tlačítka v každém newsletteru.
O tom, jak s vašimi osobními údaji (tj. e-mailem) nakládáme, si můžete přečíst na stránce zásady ochrany osobních údajů.
© 2026 České Podcasty