
Introvert samotář: Overstimulace z lidí. Vnímá lidi jako hluk
Introvert samotář: Overstimulace z lidí. Vnímá lidi jako hluk
před 4 měsíci
2 min
Introvertní a samotářská povaha někdy vede k overstimulaci z lidí nebo nízkému sebevědomí. V pubertě může introvert propadnout až pocitu méněcennosti, sociální fóbii, sociální izolaci. To zhoršuje výsledky ve škole, omezuje pracovní úspěch, omezuje osobní a intimní vztahy, omezuje to sexuální život.Vše se přitom dá překonat, většinou i bez prášků. Cílem není změnit introverta na extroverta, ale jen vybudovat zdravé sebevědomí a zbavit se strachu z lidí, sociální fóbie, a jakéhokoliv pocitu méněcennosti. Být introvert neznamená být srab, být stydlivý, mít deprese a duševní potíže. Být introvert znamená, trávit rád hodně času v klidu, s méně lidmi až sám, méně mluvit, více přemýšlet.
Odkazy
Forendorsforendors.cz/alvadar
Web podcastuwww.forendors.cz
https://ceskepodcasty.cz/podcast/david-alvadar/introvert-samotar-overstimulace-z-lidi-vnima-lidi-jako-hluk
RSS feed
https://anchor.fm/s/fe446840/podcast/rss
Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!
