
Kubánci nemají co jíst, umírají na covid i systém. Zdá se ale, že přestávají mít strach, říká Argüellová
Kubánci nemají co jíst, umírají na covid i systém. Zdá se ale, že přestávají mít strach, říká Argüellová
před 5 lety
3 min
V ulicích teď stojí Kubánci proti režimu. Na jeho straně je méně lidí než v minulosti, je ale těžké říct, jestli teď začíná protikomunistická revoluce, říká vedoucí lidskoprávních programů Člověka v tísni pro Latinskou Ameriku Lucia Argüellová. Není dost informací o tom, jak to na ostrově vypadá, je problém se s našimi kontakty spojit, někteří lidé jsou po protestech nezvěstní a zřejmě skončili v policejních celách. Spouštěčem byla nejspíše situace kolem covidu, na Kubě chybí léky i hygienické potřeby, lidé umírají na milion různých dopadů systému, dodává.
Odkazy
Web podcastuwww.dvtv.cz
https://ceskepodcasty.cz/podcast/dvtv/kubanci-nemaji-co-jist-umiraji-na-covid-i-system-zda-se-ale-ze-prestavaji-mit-strach-rika-arguellova
RSS feed
https://anchor.fm/s/310abb54/podcast/rss
Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!
