Petráš: S vakcínami jsme na tenkém ledě. Je otázkou, jestli je pokus Pfizeru namístě

Petráš: S vakcínami jsme na tenkém ledě. Je otázkou, jestli je pokus Pfizeru namístě

před 6 lety

31 min


Dal bych přednost vakcínám vyvíjeným podle zavedených metod, umím si představit, že bych se nechal od AstraZenecy naočkovat. U RNA vakcíny od Pfizeru nejsme schopni odhadnout dopady, je to velmi překotná technika, míní vakcinolog Marek Petráš, který vedl vědecký tým pro vývoj tuzemského séra. Teď se nepokračuje a zřejmě nebude zájem, nemám ale pocit, že by to byla prohra nebo ztracený čas, říká.

Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!
Odesláním souhlasíte, aby vám ČESKÉ PODCASTY zasílaly pravidelné e-mailové newslettery o novinkách. Tento souhlas udělujete na dobu neurčitou s tím, že jej můžete kdykoliv bezplatně odvolat prostřednictvím tlačítka v každém newsletteru.
O tom, jak s vašimi osobními údaji (tj. e-mailem) nakládáme, si můžete přečíst na stránce zásady ochrany osobních údajů.
© 2026 České Podcasty