Největší překvapení roku. Skromný film Od marca do mája nahlíží rodinnou každodennost, říká Sladký

Největší překvapení roku. Skromný film Od marca do mája nahlíží rodinnou každodennost, říká Sladký

před rokem

3 min


Milý, autentický a neokázalý. Takovými slovy charakterizují diváci nový česko-slovenský film Od marca do mája, a kritik Pavel Sladký souhlasí. „Film klade velký důraz na každodennost té rodiny, do které zasáhne zpráva, že maminka je znovu těhotná v pokročilém věku,“ vysvětluje zápletku skromného snímku soustředěného na neformální rozmluvy a drobná gesta. „Právě proto, že děti dospívají a asi brzo odejdou, je to zatížené možná i lehkou nostalgií,“ dokresluje atmosféru kritik.Všechny díly podcastu Filmové premiéry Pavla Sladkého můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!
Odesláním souhlasíte, aby vám ČESKÉ PODCASTY zasílaly pravidelné e-mailové newslettery o novinkách. Tento souhlas udělujete na dobu neurčitou s tím, že jej můžete kdykoliv bezplatně odvolat prostřednictvím tlačítka v každém newsletteru.
O tom, jak s vašimi osobními údaji (tj. e-mailem) nakládáme, si můžete přečíst na stránce zásady ochrany osobních údajů.
© 2026 České Podcasty