Jana Tichá, Miloš Tichý (astronomové, hledači planetek)

Jana Tichá, Miloš Tichý (astronomové, hledači planetek)

před 6 lety

57 min


Astronomové z Kleti se zařadili mezi dvacítku nejúspěšnějších hledačů planetek na světě. Počet potvrzených objevů planetek z jihočeské Observatoře Kleť v celosvětovém katalogu Minor Planet Center IAU dosáhl tisícovky. Hledání planetek, měření jejich přesných pozic a výpočty jejich drah umožňuje lépe poznat Sluneční soustavu a pochopit její vznik a vývoj. Jak se hledají planetky? Jaké přístroje se k tomu používají? A jak se určí, které planetky hrozní srážkou se Zemí a které by mohly být nebezpečné pro lidskou civilizaci? V Hyde Parku Civilizace odpověděli astronomové z Kleťské observatoře Jana Tichá a Miloš Tichý. www.ceskatelevize.cz/porady/1044129…3411058090309/

Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!
Odesláním souhlasíte, aby vám ČESKÉ PODCASTY zasílaly pravidelné e-mailové newslettery o novinkách. Tento souhlas udělujete na dobu neurčitou s tím, že jej můžete kdykoliv bezplatně odvolat prostřednictvím tlačítka v každém newsletteru.
O tom, jak s vašimi osobními údaji (tj. e-mailem) nakládáme, si můžete přečíst na stránce zásady ochrany osobních údajů.
© 2026 České Podcasty