Americké akcie jsou levnější. Nákup se ale stále nemusí vyplatit, říká Štěpán Hájek z J&T INVESTIČNÍ SPOLEČNOSTI

Americké akcie jsou levnější. Nákup se ale stále nemusí vyplatit, říká Štěpán Hájek z J&T INVESTIČNÍ SPOLEČNOSTI

před rokem

49 min


Výjimečně kvůli velikonočním svátkům patřilo úterní dopoledne na Investičním webu expertnímu tržnímu výhledu. Hostem byl Štěpán Hájek z J&T INVESTIČNÍ SPOLEČNOSTI.Co zaznělo:Vidíme stále větší odliv kapitálu z amerických aktiv a nevypadá to, že by se to mělo v dohledné době změnit.Kdyby Fed výrazně snižoval úrokové sazby, jak chce Donald Trump, mohl by se stát aktuálním inflační scénář.S nákupem amerických akcií bych byl teď opatrný, i když se jejich ceny snížily. Na druhou stranu zisky firem ze Spojených států byly a budou z dlouhodobějšího hlediska vždy zajímavé.Začal jsem příležitosti hledat jinde, například ve Švýcarsku nebo Dánsku, zkrátka v Evropě.Evropské investice do zbrojení jsou sice pozitivní signál, otázka ale je, jak moc jsou zbrojovky schopné realizovat konkrétní zakázky.Růst ceny zlata má důvod. Centrální banky i investoři kov chápou jako pojistku. Za současnou cenu bych ho ale nekupoval.V rámci výsledkové sezóny čekám hlavně na výhledy Boeingu kvůli problémům v Číně. Zajímavá bude i Tesla kvůli narušení dodavatelských řetězců a nabídce produktů, o kterých se už dlouho mluví, ale stále nejsou vidět.Nesoustředil bych se na ceny, ale na hodnotu společností.https://www.patreon.com/join/investicniweb➡️ FACEBOOK: https://www.facebook.com/investicniweb.cz➡️ TWITTER: ✅ https://twitter.com/investicniweb➡️PODCASTY: Najdete nás:👇🏻🔊 https://open.spotify.com/show/64nd40VjhHED7RTDFt6Qnl🔊 https://podcasts.apple.com/cz/podcast/investi%C4%8Dn%C3%ADweb-czs-podcast/id1594824346?fbclid=IwAR1Bfw2H-KtMGHRyepM2YsvmQjDnCPXu1iltODyP-exCeJx5QeMjj4EVA🔊https://podcasts.apple.com/us/podcast/nahoru-nebo-dol%C5%AF/id1796780030🔊https://open.spotify.com/show/37cpOnPn5WlsY10ak7OEPn(+ další přední podcastové aplikace)👍🏼 🙏🏼💰💹💶 V současnosti je investování nejschůdnější a nejpravděpodobnější cestou k zajištění na stáří a k ochraně hodnoty majetku. Proto považujeme informace o investování, ekonomice a finanční gramotnosti za důležité. S námi se můžete dozvědět více!Support the show

Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!
Odesláním souhlasíte, aby vám ČESKÉ PODCASTY zasílaly pravidelné e-mailové newslettery o novinkách. Tento souhlas udělujete na dobu neurčitou s tím, že jej můžete kdykoliv bezplatně odvolat prostřednictvím tlačítka v každém newsletteru.
O tom, jak s vašimi osobními údaji (tj. e-mailem) nakládáme, si můžete přečíst na stránce zásady ochrany osobních údajů.
© 2026 České Podcasty