#42 Z mrtvých vstání dluhopisových fondů v ČR a na Slovensku

#42 Z mrtvých vstání dluhopisových fondů v ČR a na Slovensku

před 3 lety

20 min


Rozhovor s předsedou představenstva Conseq Investment Management panem Richardem Siudou o perspektivě dluhopisových fondů. Conseq Invest Dluhopisový za sebou nechal na roční, tříleté i pětileté periodě dluhopisové fondy správců jako jsou ČSOB, KB, Raiffeisebank, Erste, J&T Bank, Amundi jak z pohledu výnosu, tak z pohledu volatility. Richard Siuda vysvětluje, že tento výborný výsledek byl způsoben krátkou durací portfolia a vysvětluje, jak bylo namícháno portfolio fondu. Zároveň odhaluje strategii na budoucí období, kdy Conseq očekává další růst výnosů do splatnosti (YTM) dluhopisových fondů a tudíž další pokles ceny dluhopisových fondů. V podcastu také objasňuje strategii, jak se bude portfolio dluhopisového fondu měnit, aby bylo připraveno na změnu trendu, tj. snížení výnosů do splatnosti a růst ceny dluhopisů. V závěru podcastu Richard prozradil, na co se mohou těšit účastníci webináře KFP online klubu v úterý 21.2.2023 od 9.00 do 11.00, kde představí – podle jeho názoru – nejzajímavější fondy zaměřené na: státní dluhopisy korporátní dluhopisy dluhopisy v zahraniční měně (s měnovým rizikem) eurové dluhopisy (zejména pro poradce a klienty ze Slovenska).

Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!
Odesláním souhlasíte, aby vám ČESKÉ PODCASTY zasílaly pravidelné e-mailové newslettery o novinkách. Tento souhlas udělujete na dobu neurčitou s tím, že jej můžete kdykoliv bezplatně odvolat prostřednictvím tlačítka v každém newsletteru.
O tom, jak s vašimi osobními údaji (tj. e-mailem) nakládáme, si můžete přečíst na stránce zásady ochrany osobních údajů.
© 2026 České Podcasty