
Wolfcast 97: Nelehké soužití software a hardware 1
Wolfcast 97: Nelehké soužití software a hardware 1
před 2 lety
47 min
První díl série na téma „Nelehké soužití software a hardware“ zkoumá příchod Windows 11 a s ním spojené hardwarové požadavky, které posílají do penze mnoho starších zařízení.
Ponoříme se do konkrétních technických aspektů spojených s Windows 11, včetně UEFI vs. BIOS, bezpečnostních prvků jako Secure Boot a důležitosti TPM 2.0. Dále se vydáváme na filozofické dobrodružství, zkoumající dualismus těla a duše od starověkých Egypťanů přes Platóna a Aristotela až po moderní neurovědu.
Prozkoumáváme analogii mezi tělem a duší jako metaforou pro vztah hardware a software a připomínáme si významnou postavu von Neumanna.
Poslechněte si ostatní Wolfcasty, historický přehled naleznete na retronation.cz.
Odkazy
Web podcastuwww.retronation.cz
https://ceskepodcasty.cz/podcast/podcasty-retro-nation/wolfcast-97-nelehke-souziti-software-a-hardware-1
RSS feed
https://anchor.fm/s/e161314/podcast/rss
Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!
