Nesmrtelnost plastu: Rozhovor s Aničkou Krbcovou o environmentálních dopadech plastů

Nesmrtelnost plastu: Rozhovor s Aničkou Krbcovou o environmentálních dopadech plastů

před rokem

18 min


V dnešní epizodě si můžete poslechnout o environmentálních dopadech plastu od Aničky Krbcové, která je místopředsedkyní orgánu UNEA na Summitu a která na toto téma sepsala svůj odborný background.Ročně se na světě vyprodukuje přes 400 milionů tun plastu, téměř se jich však nelze zbavit. Poslechněte si dnešní epizodu s Aničkou Krbcovou o jejich nesmrtelnosti. „Plast je všude. V každém odvětví, v každém průmyslu. Je to proto, že je to skvělej materiál. Je levný, jednorázový, hygienický, lehký, tvarovatelný, extrémně versatilní, má jakékoliv vlastnosti potom chceš. Je odolný, je nereaktivní. A přesně tyhlety vlastnosti, co na tom plastu máme rádi, jsou potom to, co představuje ten největší problém. Myslím si, že hlavní problém je ten, že plasty jsou extrémně výhodný, ale lidstvo už není schopný myslet na to, co se s tím stane potom. Což je logický, protože je to přece problém až dalších generací. Většina plastu, který jsme kdy vyprodukovali, tu prostě doteď někde je.“

Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!
Odesláním souhlasíte, aby vám ČESKÉ PODCASTY zasílaly pravidelné e-mailové newslettery o novinkách. Tento souhlas udělujete na dobu neurčitou s tím, že jej můžete kdykoliv bezplatně odvolat prostřednictvím tlačítka v každém newsletteru.
O tom, jak s vašimi osobními údaji (tj. e-mailem) nakládáme, si můžete přečíst na stránce zásady ochrany osobních údajů.
© 2026 České Podcasty