Omar Jamaein: Kriminalita v Iráckém Kurdistánu je nulová. Jordánsko je bezproblémová země. | SVĚTOVÍ

Omar Jamaein: Kriminalita v Iráckém Kurdistánu je nulová. Jordánsko je bezproblémová země. | SVĚTOVÍ

před 3 lety

50 min


Hostem podcastu SVĚTOVÍ byl Omar Jamaein, zakladatel cestovní kanceláře HAMIDI, která cestujícím zprostředkovává autentické poznávací zájezdy na Blízký východ a do Afriky. S Omarem jsme v podcastu rozebrali jeho jordánské kořeny a vztah, který si k Jordánsku a Blízkému východu vybudoval skrze kontakt se svou jordánskou rodinou. Právě jeho první cesty do Jordánska stály za vznikem CK HAMIDI, která na svých zájezdech klade důraz na autentické poznávání destinace prostřednictvím místního průvodce a kontaktu s místními, nežli jen "chozením od památky k památce", jak Omar v podcastu poznamenává. Kromě Jordánska CK HAMIDI ale vyráží do zajímavých destinací jako je Irácký Kurdistán, Alžírsko či Írán, jejichž specifika jsme v podcastu též rozebrali. Pokud přemýšlíte, jak osvěžit své cestovatelské portfolio a začít cestovat trošku jinak, poslechněte si celý podcast a nalaďte se na dobrodružství, které vás na Blízkém východě čeká. Uvidíte, že předsudky z vás rázem opadnou a začnete uvažovat nad svou první východní cestou. Přejeme příjemný poslech!

1

Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!
Odesláním souhlasíte, aby vám ČESKÉ PODCASTY zasílaly pravidelné e-mailové newslettery o novinkách. Tento souhlas udělujete na dobu neurčitou s tím, že jej můžete kdykoliv bezplatně odvolat prostřednictvím tlačítka v každém newsletteru.
O tom, jak s vašimi osobními údaji (tj. e-mailem) nakládáme, si můžete přečíst na stránce zásady ochrany osobních údajů.
© 2026 České Podcasty