Plán na vyzbrojení Evropy – Válka na Ukrajině pohledem geografie – Podpora evropského ocelářství – Divadlo pro děti

Plán na vyzbrojení Evropy – Válka na Ukrajině pohledem geografie – Podpora evropského ocelářství – Divadlo pro děti

před rokem

62 min


Evropští lídři jednají na summitu v Bruselu a o obraně a bezpečnosti. Měli by potvrdit velké investice do zbrojení, společné nákupy a taky další podporu ukrajinskému vojenského průmyslu. O tomtéž taky v podvečer jednal přímo v oděské oblasti na Ukrajině prezident Petr Pavel. Probereme v úvodu s ministrem pro evropské záležitosti Martinem Dvořákem /STAN/ a europoslancem Filipem Turkem /nestr. za Přísaha Motoristé/. * Proč má Rusko potřebu válčit na Ukrajině? Odkud může být napadeno? A proč je Americe jedno, jak si Evropa s válkou poradí? To jsou otázky, které si klade významný britský novinář Tim Marshall. Nabídneme odpovědi a doplníme je komentáři politického geografa Michaela Romancova.Evropská unie má nový plán na podporu ocelářství a hutního průmyslu - má být silný, konkurenceschopný a čistý. Jde to dohromady? Naše další téma s předsedkyní představenstva Ocelářské unie Marcelou Kubalovou a šéfem Komory obnovitelných zdrojů Štěpánem Chalupou.*Dnes se slaví mezinárodní svátek divadla pro děti. Jak se pro ně hraje, se zeptáme loutkoherce Svatopluka Horvátha, který to dělá už skoro 30 let. https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/225411000370320/

Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!
Odesláním souhlasíte, aby vám ČESKÉ PODCASTY zasílaly pravidelné e-mailové newslettery o novinkách. Tento souhlas udělujete na dobu neurčitou s tím, že jej můžete kdykoliv bezplatně odvolat prostřednictvím tlačítka v každém newsletteru.
O tom, jak s vašimi osobními údaji (tj. e-mailem) nakládáme, si můžete přečíst na stránce zásady ochrany osobních údajů.
© 2026 České Podcasty