USA jednají s Ruskem, EU stojí bokem - Fenomén "smrskflace". Stejná cena, menší balení - Tramvaje bez řidiče

USA jednají s Ruskem, EU stojí bokem - Fenomén "smrskflace". Stejná cena, menší balení - Tramvaje bez řidiče

před rokem

59 min


Stačil pouhý měsíc Donalda Trumpa v úřadu prezidenta USA a svět se otřásá v základech. Prezidentova rozhodnutí způsobila vlnu nejistoty a nervózní evropští lídři se snaží pochopit nové nastavení globální politiky. Zatímco jedni vnímají tento vývoj jako hrozbu pro stabilitu, druzí cítí příležitost. Je chaos vždy špatně? Nebo potřebujeme rozbouřené vody, aby se pohnuly ledy? - Růst cen potravin je problematický. Co takhle zkusit pohnout s objemem? To si řekli někteří obchodníci a snížili u řady výrobků objem v balení. Gramáž klesá u chipsů, jogurtů, čokolád, drogistických výrobků a dalšího zboží. Chytrý obchodní tah? Co na to zákazníci? A co úřady? - Plzeň, zatím jen v depu, zkouší tramvaj bez řidiče. Autonomní vůz si na konečných zastávkách vystačí sám a řidič si může dát pauzu. Cesta k provozu bez tramvajáků a tramvajaček?https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/225411000370220/

Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!
Odesláním souhlasíte, aby vám ČESKÉ PODCASTY zasílaly pravidelné e-mailové newslettery o novinkách. Tento souhlas udělujete na dobu neurčitou s tím, že jej můžete kdykoliv bezplatně odvolat prostřednictvím tlačítka v každém newsletteru.
O tom, jak s vašimi osobními údaji (tj. e-mailem) nakládáme, si můžete přečíst na stránce zásady ochrany osobních údajů.
© 2026 České Podcasty