František Tichý: Problémy nejsou v systému, ale v hlavě – vždy lze najít cestu

František Tichý: Problémy nejsou v systému, ale v hlavě – vždy lze najít cestu

před 5 lety

97 min


František Tichý krátce po revoluci založil gymnázium 🎓 Přírodní škola, které bylo (a dodnes je) v řadě věcí jiné. Opustili dělení dne na vyučovací hodiny, přenesli značnou část výuky ven, zapojili děti do chodu školy i rozhodování a jejich přístup dodnes nese výsledky. 💡 Co je vlastně úkolem pedagogů a školy? Co znamená vzdělávat mladé lidi k síle a kráse nebo proč bychom ve vzdělávání neměli zapomínat na společenství? Co v praxi znamená výchova činnostmi a jak děti více zapojit do samotného fungování školy a vyučování? To je jen malá ochutnávka témat, o nichž si povídáme ve druhém díle podcastu Záhodno. Chcete podpořit naši práci jednorázově, nebo pravidelně? ➡ https://www.darujme.cz/projekt/1203772 Zapojte se do ankety o tom, jaký cíl by podle Vás mělo mít vzdělávání? 💡 https://bit.ly/35Hwo2E WEB s nabídkou kurzů hodnotového vzdělávání: https://hvcm.cz/ FACEBOOK: https://www.facebook.com/hodnotovka INSTAGRAM: https://www.instagram.com/hodnotovka/ #podcast #videopodcast #zahodno #rozhovor

Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!
Odesláním souhlasíte, aby vám ČESKÉ PODCASTY zasílaly pravidelné e-mailové newslettery o novinkách. Tento souhlas udělujete na dobu neurčitou s tím, že jej můžete kdykoliv bezplatně odvolat prostřednictvím tlačítka v každém newsletteru.
O tom, jak s vašimi osobními údaji (tj. e-mailem) nakládáme, si můžete přečíst na stránce zásady ochrany osobních údajů.
© 2026 České Podcasty