
Gymnázia preferovalo málo dětí, spíš z bohatších poměrů. Praha musí navýšit kapacity, míní Prokop
Gymnázia preferovalo málo dětí, spíš z bohatších poměrů. Praha musí navýšit kapacity, míní Prokop
před 2 lety
18 min
Digitalizace sice proces přijímacího řízení na střední školy usnadnila i méně vzdělaným rodičům, odvahu dát děti na gymnázium mají však nadále spíš ti bohatší. „Děti, které jsou talentované, ale z chudších poměrů, tak jdou na horší školy,“ poukazuje sociolog Daniel Prokop na fakt, že ačkoli se tři čtvrtiny dětí dostaly na preferovanou školu, jen 15 % mělo jako první volbu všeobecné gymnázium kvůli předpokladu, že se nemohou dostat. Na přetlak doplatili deváťáci v Praze.Všechny díly podcastu Život k nezaplacení můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
Odkazy
Web podcastuwww.mujrozhlas.cz
https://ceskepodcasty.cz/podcast/zivot-k-nezaplaceni/gymnazia-preferovalo-malo-deti-spis-z-bohatsich-pomeru-praha-musi-navysit-kapacity-mini-prokop
RSS feed
https://api.mujrozhlas.cz/rss/podcast/e9c2642e-2062-3cd1-92eb-9c178c714f6c.rss
Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!