• Facebook
 • Instagram
Logo podcastu: 13 hříchů rodičovství

13 hříchů rodičovství

Burda International CZ

Většina našich problémů pramení z dětství. Rodiče se často nevědomky dopouštějí výchovných přešlapů, jejichž následky si děti nesou do dospělosti. Náš podcast je pro všechny, kdo jednou byli dětmi a nechtějí opakovat chyby svých rodičů. Moderovaný rozhovor Moniky Mudranincové s psychoterapeutem Martinem Zikmundem.

Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

80 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Dotazy a odpovědi
  Dotazy a odpovědi
  1. 6. 2020

  Co dělat, když otec zmizí z rodiny? Když najdete synovi v počítači gay porno? Nebo když starší sourozenec bije toho mladšího? Na to i řadu dalších otázek se ptaly čtenářky psychoterapeuta Martina Zikmunda v závěrečném bonusovém dílu našeho podcastu.

 2. Logo epizody: Proč nechtít perfektní děti
  Proč nechtít perfektní děti
  24. 5. 2020

  Děti perfekcionistů se neustále snaží, aby byly v očích svých rodičů perfektní. Protože jen tehdy přijde pochvala a s tím pocit, že jsou milovány. Bohužel vnitřního klidu se jim stejně nedostává, protože vždycky existuje další meta, kterou je třeba zdolat. Krátké okamžiky štěstí tak střídají dlouhé chvíle frustrace. Snad nikdo si ale nepořizuje děti, aby je cíleně trápil. Co od vás tedy potřebují

 3. Logo epizody: Jak zničit dítěti manželství
  Jak zničit dítěti manželství
  17. 5. 2020

  Pamatujete si, jak se k sobě chovali vaši rodiče, když jste byli malí? Láskyplně a s respektem, nebo se hádali, uráželi a podráželi? A jak to máte dnes doma vy? Tato epizoda vám přiblíží, jak se na vašem partnerském životě v dospělosti může odrazit dětství strávené s rodiči, kteří se zrovna nemilují.

 4. Logo epizody: Dítě jako psychoterapeut
  Dítě jako psychoterapeut
  10. 5. 2020

  „Ještě, že tě mám! Co bych si teď bez tebe počal/a?“ Tak takhle, prosím, ne. Jediným úkolem dítěte je, aby bylo dítětem, ne vaší oporou v těžkých chvílích. Pokud ho pasujete do role svého terapeuta, bude to mít pro jeho vývoj devastující účinky. Jaké? To se dozvíte v této epizodě.

 5. Logo epizody: Protektivní nebo benevolentní výchova
  Protektivní nebo benevolentní výchova
  3. 5. 2020

  Děti vychovávané příliš ochranitelskými a někdy až úzkostnými rodiči si odnášejí do života velký handicap. Opačná polarita jim však také vůbec neprospívá. Chcete vědět proč? Tak si poslechněte tuto epizodu ze série 13 hříchů rodičovství.