• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Dva kverulanti

Dva kverulanti
Ostrý podcast o české i zahraniční hudební scéně. Komentujeme novinky a do hloubky rozebíráme vše kolem hudby. Jak to chodí v klubech a na festivalech, jaké zajímavé kapely jste minuli a co si myslíme o... No, vlastně o všem. Pusť to!
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

96 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: #59 Lednové novinky
  #59 Lednové novinky
  17. 1. 2021
  Olaf a Ziky se opět hlasí společně ze studia, aby přinesli první nálož novinek a alb roku 2021. A vyškrábují i zbytku z roku 2020. Hned úvodu okomentujeme toho Landu, což jste asi čekali. Věnujeme se především Frantovi Černému a jeho hře na Theremin. Následně si probereme značku pod kterou Lindeman prodává pantofle a vibrátory. Dostaneme se i k byznysu, kdy si řekneme jaké značky hudebních nástrojů fůzují.Na české scéně máme i první úmrtí a možná překvapivě to mrzí i nás dva cyniky. U nových desek se točíme hodně v ranku nové vlny nebo nové garáže. Ať jde o české Chorobopop nebo třeba Viagra Boys ze Švédska. Celou dobu můžete hádat, kdo udělal nejlepší stream. Kdo je vrcholný dvacátník? Proč v pořadu zmiňujeme Monty Python? Víte co znamená cringe? Pusť to!

  Číst dále...

 2. Logo epizody: #58 Linka Praha-Kladno
  #58 Linka Praha-Kladno
  3. 1. 2021
  Do roku 2021 vstupují Olaf se Zikym telefonicky. Probereme závěr roku minulého a první novinky roku nového. Plníme si přání a po sérii dlouhých dílů to zkrátíme. Hlavně protože se toho na konci roku mnoho neudálo. Komentujeme line-up Brutal Assault a jeho pravděpodobnost. Nemá informace o dalším končícím klubu, ale zabalí to label Bigg Boss. Povedený animovaný klip kapely Hrozně vítáme.Ze streamů se vrátíme k tomu od Tří sester a hlavně tomu, co se dělo mezi jejich fanoušky, kteří to vzali poctivě. Zmíníme poslední loňskou a první letošní českou desku a také pozveme k poslechu tradiční kompilace Crooked to Death. Kde pro nás můžete hlasovat? Proběhlo bombardování Kladna? Začne dřív Olaf pít alkohol nebo navštívíme první koncerty? A co bychom rádi připravili v novém roce? Pusť to!

  Číst dále...

 3. Logo epizody: #57 Pozitivní vánoční speciál
  #57 Pozitivní vánoční speciál
  20. 12. 2020
  Poslední letošní díl podcastu Dva kverulanti se nese v pozitivním duchu. Olaf a Ziky děkují podporovatelům a také prvním sponzorům. Doporučíme nejen pivo a kde koupit dárky na poslední chvíli, ale také dva ziny a jednu sérii rozhovorů. Doporučujeme klip s vánoční tématikou a chválíme Bandcamp za celoroční páteční akce, kdy všechny peníze šli bez provize muzikantům.Z desek zhodnotíme například Samsaru Blues Experiment a konečně také King Gizzard (celý první poslech již brzy na Patreonu jako bonusové video). Koncertní rubriku již plně nahradily streamy, kterých jsme viděli hodně a taky dva přímo dělali. Poslechněte si, co taková příprava streamu obnáší. V hlavním tématu dílu jsme se zaměřili na pozitiva nevydařeného roku 2020. Akcí nebylo mnoho, ale uskutečněné koncerty stály za to a navíc jsme ušetřili za pivo. Propagujeme i svoje kapely nebo hudební easter eggy v Cyberpunk 2077. Vyplatí se vůbec dělat livestream? Proč jsme rádi, že nebylo tolik koncertů? Vzniká v Česku nové folk a country hnutí? Pusť to!

  Číst dále...

 4. Logo epizody: #56 Nový videobsah z hudební sféry
  #56 Nový videobsah z hudební sféry
  6. 12. 2020
  Olaf a Ziky melou z posledního - stejně jako tento rok. V úvodu se podíváme, co umí Lenka Dusilová se sádrokartonem a na další nové videoklipy českých kapel. Potom si zhodnotíme taky převážně české desky a pozor: Nejvíc nás zaujalo country! Taky si se zpožděním povíme o desce Povodí Ohře a již zmiňovaném albu Řeka od Lenky Dusilové. Již tradičně upozorňujeme na streamy, které si můžete pustit i ze záznamu.Nakonec jsme si nechali pořad o vaření a dva nové pořady ze stáje Klubovny. Posílejte nám tipy na Vánoční speciál. Pusť to!

  Číst dále...

 5. Logo epizody: #55 Bída a deprese
  #55 Bída a deprese
  22. 11. 2020
  Zpátky do Středočeského kraje za Olafem a Zikym. Tentokrát jsme sice stručnější, ale zase depresivnější. Nakonec jsme jako zázrakem natočili díl i bez avizované přestávky na pivo. Novinku od SOAD jste už určitě slyšeli, tak se o ní krátce zmíníme mezi novinkami. Koncerty už se přeplánovávají na rok 2022 a kapely středního proudu chystají nové desky - pobrečíme si a okomentujeme i klipy,u kterých se nám líbí obrázky, ale hudba už tolik ne. Nálož desek si připravil Olaf a také viděl nějaké streamy, tak to probereme. Nakonec zapromujeme nový tištěný zine od Kids and Heroes, kam jsme oba přispěli článkem. Všechny informace přinášíme jako první, tak se informujte a kupujte tištěné slovo. Co jsme do zinu napsali? Komu z nás se nová deska Madhouse Express líbí a komu ne? Uspokojil nás projekt Holupki nebo stále čekáme na Zvíře jménem Podzimek? Pusť to!

  Číst dále...