Clicky

Dva kverulanti — Dva kverulanti
 • Facebook
 • Instagram
Logo podcastu: Dva kverulanti

Dva kverulanti

Dva kverulanti

Ostrý podcast o české i zahraniční hudební scéně. Komentujeme novinky a do hloubky rozebíráme vše kolem hudby. Jak to chodí v klubech a na festivalech, jaké zajímavé kapely jste minuli a co si myslíme o... No, vlastně o všem. Pusť to!

Apple  

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

77 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: #110 Zapalte parkety!
  #110 Zapalte parkety!
  22. 1. 2023

  Olaf se Zikym si povídají o Jeffu Beckovi, který před svou smrtí stihl nahrát opravdu hodně zajímavé muziky. Podívali jsme se několik koncertů a povedené byly opravdu všechny. Taky jsme slyšely hodně desek a to jak úplně čerstvých, tak i trochu starších. Co za pořad chystají Vítekk a Krtekk? Kdo připravuje podcast Dva kverulanti a kdo spíš pije pivíčko? Jaká kapela se dostala do německého bulváru?

 2. Logo epizody: #109 Novoroční pohodička
  #109 Novoroční pohodička
  8. 1. 2023

  Olaf se Zikym se po Novém roce setkávají výjimečně v klidu. Ale hlavne včas! Probereme nějaké novinky a to třeba i návrat platfmormy last.fm mezi lidi nebo první záznamy koncertů KGLW. Zrecenzujeme si knihu i desku. Co Ziky poslouchal v pubertě? Na jaké koncerty jsme se nedostali? A co nás čeká v dalších dílech? Pusť to!

 3. Logo epizody: #108 Veselé Vánoce
  #108 Veselé Vánoce
  26. 12. 2022

  Olaf se Zikym stále nestíhají a tentokrát už jsme to málem nezvládli. Ale poradili jsme si jako vždy. Poslední díl roku je kratší a natáčeli jsme ho odděleně, ale popřát vám hezký konec roku jsme museli. Uslyšíme se brzy a zatím se s námi můžete podívat do Kids and Heroes zinu. Zápal františka a pusť to!

 4. Logo epizody: #107 Povídání u horkých nápojů
  #107 Povídání u horkých nápojů
  15. 12. 2022

  Olaf se Zikym se scházejí trochu bez hlasu a popíjí horké nápoje. Podíváme se na Slovensko a pozveme k četbě. Navštívili jsme spoustu koncertů a chronologicky si povyprávíme o všech. Jednodenní koncerty v Praze doplní obsáhlý report z Winter Apocalypse. V závěru si představíme několik zajímavých desek, které se objevily v posledních dnech. Na čem se dopravují slovenské kapely na koncerty? Kdo

 5. Logo epizody: #106 O cestách a podzimní únavě
  #106 O cestách a podzimní únavě
  23. 11. 2022

  Olaf vystoupil z vlaku a rovnou zamířil za Zikym, aby probrali hudební novinky. Začneme opět nekrology, jak je poslední dobou tradicí. Probereme případ Micka Gordona a soundtracku k Doomu. KGLW zveřejnili předkapelu pro svůj pražský koncert a je to nejlepší. Olaf pak dlouze povypráví o svých cestách, ať jako muzikant nebo etnomuzikolog. Poslechneme si o kostelech i konferenci v Rakousku. Nevyhneme