• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Healthy By Cerna

Kamila Černá
Podcast Healthy by Cerna se věnuje zdravému životnímu stylu, fitness, výživě a rozvoji. Základní linkou všech témat je péče o zdraví, touha vzdělávat se a přinášet zábavnou formou nové informace a názory. Děkuji za každé sdílení a odběr! Autorka: Kamila Černá IG: @Healthy_by_cerna https://www.instagram.com/healthy_by_cerna/
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

83 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: 10 asertivních práv vedoucích ke zdravému sebevědomí a sebeprosazení
  10 asertivních práv vedoucích ke zdravému sebevědomí a sebeprosazení
  10. 5. 2021
  Asertivita se považuje za důležitou komunikační dovednost, která umožňuje jasně vyjádřit a prosadit naše názory a myšlenky, aniž bychom narušovali práva ostatních. Smyslem asertivního jednání je získat zdravé sebevědomí a udržet si ho. Způsob naší komunikace totiž prozrazuje, jaký vztah máme sami k sobě a jak se sebou zacházíme. Každý, kdo se chce umět správně prosadit, stát si za svým názorem a být odolný vůči manipulaci,by měl znát a zároveň respektovat asertivní lidská práva. A právě na ty se v podcastu zaměříme.

  Číst dále...

 2. Logo epizody: Sledování příjmu - počítání kalorií a vážení jídla
  Sledování příjmu - počítání kalorií a vážení jídla
  3. 5. 2021
  Trackování příjmu energie - dobrý sluha, ale špatný pán? V epizodě zaměřené na striktnější režim stravování se podíváme na to, v jakých případech může být počítání kalorií (přesněji makroživin) a vážení potravin vhodnou volbou, pro koho bych tento režim volila a kde bych naopak doporučila jinou cestu. Zaměříme se na výhody a nevýhody této fáze a projdeme si nejčastější poznámky okolí,se kterými se můžeme v tomto bodě setkat.

  Číst dále...

 3. Logo epizody: S RNDr. Stanislavou Královou, Ph.D. o trávení a mikrobiomu
  S RNDr. Stanislavou Královou, Ph.D. o trávení a mikrobiomu
  26. 4. 2021
  Mikrobiom a trávení - velmi diskutovaná témata, kterým se přikládá stále větší význam při řešení otázky našeho zdraví. S mikrobioložkou, výživovou poradkyní a trenérkou RNDr. Staňkou Královou, Ph.D. si povídáme o souvislostech, které skutečně rozhodují o tom, jak budeme prospívat. Rozebíráme trávení a vstřebávání živin, mikrobiom, metabolismus, vlákninu, nafouklé břicho, antibiotika,syndrom zvýšené propustnosti střev, probiotika, umělá sladidla a mnoho dalšího.

  Číst dále...

 4. Logo epizody: Ženzen #2 - Vědomý vztah k jídlu, nakupování a sebevědomí
  Ženzen #2 - Vědomý vztah k jídlu, nakupování a sebevědomí
  19. 4. 2021
  V druhém díle Ženzenu si s Barčou povídáme o vědomém přístupu k různým oblastem života. Rozebíráme náš vtahu k jídlu, priority při nakupování nejen potravin, ale také oblečení a kosmetiky (včetně mojí dřívější závislosti na nakupování). U kosmetiky se pozastavujeme nad tím, jaký máme přístup k líčení a jak to ovlivňuje naše sebevědomí.V poslední části se zamýšlíme nad tématem vědomých vztahů a co pro nás tenhle pojem vlastně znamená.

  Číst dále...

 5. Logo epizody: Výživa pod lupou II - voda s citronem, nízký příjem a reverzní dieta, svaly vs. tuk
  Výživa pod lupou II - voda s citronem, nízký příjem a reverzní dieta, svaly vs. tuk
  12. 4. 2021
  V dalším díle Výživy pod lupou se podíváme na to, zda má voda s citronem pozitivní vliv na zdraví a hubnutí 🍋, co se děje s naším tělem, pokud se držíme na nízkém příjmu energie ze stravy a jak funguje reverzní dieta. Rozebereme si, zda je možné budovat svalovou hmotu a zároveň redukovat tuk a jestli bych vám doporučila nějaké "přírodní spalovače".🧉