Insider

Tomáš Jirsa a Michal Půr
Nejvlivnější český podcast. Rozhovory nejen o aktuálních tématech s hosty, kteří mají co říct. Uvádějí Tomáš Jirsa a Michal Půr.
Web RSS 

Seznam epizod

 1. Insider #53 – Pavol Krúpa
  24. 10. 2020
  Pavol Krúpa je slovenský podnikatel, který dlouhodobě žije v Česku. Mezi byznysmeny bývá označován jako „nájezdník“, protože v minulosti mnohokrát agresivně ovládnul firmy ve finančních potížích, které nakonec se slušným ziskem prodal. Podobné obchody stály i u vzniku finanční skupiny Arca, která se před nedávnem ocitla v obrovských finančních potížích a v současnosti věřitelům dluží přes 25 miliard korun.Krúpa je rovněž jedním z nejznámějších sponzorů prezidenta Miloše Zemana a před dvěma lety od něj převzal vyznamenání. Support the show (https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider)

  Číst dále...

 2. Insider #52 – Matěj Schneider a Martin Weiss
  17. 10. 2020
  Vítězství Donalda Trumpa v nadcházejících prezidentských volbách v USA není úplně vyloučené, ale není to příliš pravděpodobná varianta. V nejnovějším díle podcastu Insider se na tom shodli komentátor serveru Echo24 Martin Weiss a komentátor A2larmu Matěj Schneider. „Bidenovy mítinky vypadají tak, jak vypadají, protože lidé se ho chystají volit kvůli tomu, že není Trump. Ve skutečnosti si ale o něm nemyslí nic dobrého,“ říká Schneider, jenž je tvůrcem podcastu Redneck,který se zaměřuje na dění ve Spojených státech. Support the show (https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider)

  Číst dále...

 3. Insider #51 – Michael Žantovský
  30. 9. 2020
  Michael Žantovský má za sebou obdivuhodnou diplomatickou kariéru, kdy postupně působil jako velvyslanec ve Spojených státech, v Izraeli a ve Velké Británii. Nyní poněkud překvapivě kandiduje za ODS, TOP 09 a STAN do Senátu. Jak říká v nejnovějším díle podcastu Insider, své kandidatuře původně vůbec nevěřil, protože si dal podmínku, že jí přijme jen v případě, že se opoziční strany v jeho volebním okrsku spojí, což se nakonec stalo. „Neskrývám se s přesvědčením,že se ta země nevyvíjí správným směrem a dostáváme se do hluboké morální, hospodářské a politické krizi. A v takovou chvíli je to trošku všichni muži k veslům,“ říká. Support the show (https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider)

  Číst dále...

 4. Insider #50 – Miroslav Kalousek a Mirek Topolánek
  23. 9. 2020
  Mirek Topolánek a Miroslav Kalousek strávili více než dva roky ve společné vládě, která padla v roce 2009 během českého předsednictví v Radě EU. Zatímco prvně jmenovaný politiku dávno opustil, druhý už nechce kandidovat v příštích parlamentních volbách, v poslanecké sněmovně přitom působí od roku 1998. „Politika byla souboj idejí a nějakých hodnotových východisek. Dnes to, co se odehrává ve sněmovně, nemá s politikou téměř nic společného. To není souboj idejí či východisek, to je souboj o to,kdo si udělá lepší selfíčko se štěňátkem nebo s lachtanem,“ říká Kalousek v jubilejním 50. díle podcastu Insider. Support the show (https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider)

  Číst dále...

 5. Insider #49 – Petr Frisch
  15. 9. 2020
  Petr Frisch je jedním z nejuznávanějších daňových poradců v Česku, v minulosti byl dokonce vyhlášen nejlepším „daňařem“ roku. Sám je majitelem společnosti Pro Factum Consulting a upozorňuje, že pro podnikatele se současné daňové změny stávají natolik nepřehlednými, že nejsou schopni plánovat na jeden či dva roky dopředu. „Nevíme úplně přesně, co se stane. Nevím, zda vláda za měsíc nebo za dva přijde s další změnou. Jako daňaři jsme byli zvyklí,že se v posledních letech daňové změny přijímaly v době mezi vánočními svátky,“ říká v nejnovějším dílu podcastu Insider. Support the show (https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider)

  Číst dále...