• Facebook
 • Instagram
Logo podcastu: Klapka!

Klapka!

Klapka!

Podcast studentů katedry Arts Managementu o velikánech české kinematografie. Společně s odborníky a dalšími hosty pohovoříme o jejich životě, tvorbě legendárních snímků a cestě k filmovému plátnu.

Apple  

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

73 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: #3 Jan Svěrák
  #3 Jan Svěrák
  10. 12. 2020

  Ve třetím díle našeho podcastu Vás seznámíme s režisérem, jehož film jako jediný český získal Oscara po roce 1989, a není jím nikdo jiný než Jan Svěrák. Jeho životem, tvorbou při a po studiu na FAMU i spoluprací s jeho tatínkem Vás opět provedou Adéla Konečná a Vojtěch Konečný, studenti produkce a režie na FAMU, a náš moderátor Jakub Vinařický.

 2. Logo epizody: #2 Miloš Forman
  #2 Miloš Forman
  1. 12. 2020

  Druhý díl série podcastů věnujeme významnému česko-americkému režisérovi Miloši Formanovi, držiteli dvou Oscarů za filmy Amadeus a Přelet nad kukaččím hnízdem. Pozvali jsme si studenty pražské FAMU Adélu Konečnou a Vojtěcha Konečného, kteří nám pomohou nahlédnout do života a tvorby tohoto génia. Celým podcastem Vás provede náš moderátor Jakub Vinařický.

 3. Logo epizody: #1 Jiří Menzel
  #1 Jiří Menzel
  26. 11. 2020

  Naši sérii podcastů zahajujeme rozhovorem o významném tvůrci legendárních filmových snímků, držiteli Oscara, jenž nás teprve nedávno opustil, Jiřím Menzelovi. Pozvali jsme si doktorku Marii Barešovou, filmovou historičku z Národního filmového archivu a studentku FAMU Beátu Mrazíkovou, které se s námi podělí o jejich znalosti spojené s tvorbou a životem tohoto slavného režiséra. Celým podcastem Vás