KOULÍ PODCAST

Audioboom
Radar a Lucie. Zveme si lidi a ptáme se jich na věci. Každej díl se snažíme dělat tak, abyste si z něj odnesli něco pro sebe. Šéftrenér a marketing b*tch z Železný koule.
Web RSS 

Seznam epizod

 1. 27: Volejte trenérovi: Spěte jako miminka!
  24. 9. 2020
  Nemůžete usnout? Probouzíte se v noci? Vzbouzíte se moc brzy ráno? Nebo prostě celkově spíte blbě? Rozebereme spánek na atomy a hodíme do kontextu, díky kterýmu třeba pochopíte, kde je zakopanej pes. A samozřejmě přihodíme i praktický tipy, co vám zařídí sladký sny, beauty sleep a příjemný probuzení. :)
 2. 26: Michaela Karsten: Nevěnujeme informacím čas, proto zapomínáme
  20. 9. 2020
  Špatná zpráva: Poslechem tohoto podcastu si uvědomíte, jak moc špatně na tom s pamětí jste. :) Dobrá zpráva: Poradíme, jak paměť vylepšit. Michaela Karsten je zapsána v Guinessově knize rekordů díky svojí brilantní paměti. Lepší zdroj na tahání mouder jsme si nemohli přát. Rozebereme si druhy paměti, co ji ovlivňuje a techniky, jak ji můžeme trénovat. Jakou strategii zvolit, když se potřebujeme něco naučit rychle? Je možné ovládnout plynně cizí jazyk i po třicítce? Jak si vylepšit schopnost koncentrace?Poradíme taky, jak si konečně zapamatovat jména nebo kde jste zaparkovali auto. :)

  Číst dále...

 3. 25: Volejte trenérovi: Jak na rozcvičky?
  17. 9. 2020
  Věděli jste, že rozcvička a protahování jsou dvě různý věci? Proč a jak byste se měli rozcvičovat? Rozebrali jsme strečink, mobilitu, aktivační a korektivní drilly, pohybový hry nebo rozcvičovací série před silovým tréninkem. A taky poradíme, co rozhodně nedělat.
 4. 24: Matěj Novák: Pozorování oceánu je pro surfaře alfa a omega
  13. 9. 2020
  Surfař Matěj Novák je první Čech, co sjel tzv. big wave - vlnu, která měří od 6 až do 30 metrů. Kromě logických témat jako je prkno a oceán jsme se bavili třeba i o tom, co měli misionáři proti surfování, proč není fanoušek surfu na olympiádě nebo co obnáší výcvik pobřežní hlídky. Narazili jsme taky na téma ekologie, pokrytectví s ní spojený a jak se k ní staví surfařská komunita.
 5. 23: Volejte trenérovi: Musíte dělat cardio?
  10. 9. 2020
  Krátká odpověď: Ne, ale je to vhodný. Delší odpověď najdete v tomhle díle. Řekneme si, co vlastně cardio je a není, pověnujeme se i srdci a oběhovým a energetickým systémům, protože všechno je o kontextu. :) Vyvrátíme mýtus o "fat burning zóně" a poradíme, jak cardio smysluplně zakomponovat do silovýho tréninku.