• Facebook
 • Instagram
Logo podcastu: Kryptokec

Kryptokec

Dan Tržil & Vladimír Vencálek

Kryptokec je neformální pokec o všem okolo kryptoaktiv a jejich ekosystému. V jednotlivých dílech rozebírá Dan Tržil, Vladimír Vencálek, Josef Tětek a občasní hosté jedno konkrétní téma do hloubky; zabýváme se spíše nadčasovými fundamenty, než horkými novinkami.

Apple Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

--

Ohodnoť podcast!

Skóre se objeví až podcast ohodnotí několik uživatelů. Měj chvíli strpení

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Ethereum Merge a vize feat. Václav Dejčmar
  Ethereum Merge a vize feat. Václav Dejčmar
  14. 9. 2022

  Ethereum Merge je za dveřmi a tak si pojďme říct co to znamená, co se změní a kam Ethereum směřuje. A jelikož dorazil i Václav Dejčmar, tak jsme trochu odzoomovali na big picture. Co 99% lidí vůbec netuší, když kupuje Ethereum? Proč je dobře, že Bitcoin oproti ETH nic neumí? Co to je za týpky z Ethereum Foundation?

 2. Logo epizody: S Romanem Komárkem (Veracity Protocol) o inovacích, blockchainu a podnikatelských lekcích
  S Romanem Komárkem (Veracity Protocol) o inovacích, blockchainu a podnikatelských lekcích
  11. 7. 2022

  Do Kryptokecu dorazil Roman Komárek, který stojí za projektem Veracity Protocol a v minulosti budovat Artstaq. Povíme si, co se s Veracity Protocol naučili v akcelerátoru Techstars a co je "proof of camera". Probereme i jeho pohled na NFT nebo metaverse a dozvíte se i kdy dává blockchain a web3 smysl a kdy to jsou jen prázdné fráze.

 3. Logo epizody: Terra & Luna - proč to vybouchlo, co tam smrdí a o čem se nemluví?
  Terra & Luna - proč to vybouchlo, co tam smrdí a o čem se nemluví?
  27. 5. 2022

  Pád kryptoměnového páru Luna a stablecoinu Terra (UST) byl jeden z největších výbuchů projektu v kryptosvětě. Během pár dnů se smazalo asi 40 miliard dolarů. Jak se to stalo? Co udělala Luna Foundation a co udělat mohla a neudělala? Proč stále nikdo neví kam se pár miliard podělo? A jaké z toho plyne ponaučení? Komentář a analýza téhle kauzy od Vladimíra Vencálka v uvodlněném kryp(t)okecím stylu.

 4. Logo epizody: Jak poznat dobrý NFT projekt s Tino Hrnčiarem (Rumpel crew)
  Jak poznat dobrý NFT projekt s Tino Hrnčiarem (Rumpel crew)
  14. 5. 2022

  Tino Hrnčiar (founder Life is Porno streetwear brandu) se ponořil do králičí nory NFT a poslední 2 roky grindoval Discord. Nyní launchnul vlastní NFT Rumpel Crew a tak si na konkrétním případu ukážeme, jak NFT projekty vznikají. Dozvíte se i jakou roli budou mít NFT v metaversu, jak je to s utility vs. pure art tokeny a jak rozeznat NFT bullshit od projektů s potenciálem. Užívejte a sdílejte dál.

 5. Logo epizody: Novinky v miningu, DAO, NFT a jak ovlivní válečné sankce krypto
  Novinky v miningu, DAO, NFT a jak ovlivní válečné sankce krypto
  25. 4. 2022

  Jaké trendy jsme v kryptu viděli v posledních 6 měsících. Co se změnilo u miningu? Jak válka na Ukrajině a sankce uvalené na Rusko ovlivní krypto? Našláplý díl, kterým se vracíme zpátky do hry.