• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Loono

Loono
Podcast o prevenci a inovacích v medicíně. Naše moderátorky a studentky medicíny Michaela a Štěpánka si každý týden povídají s lékaři, studenty medicíny a technologickými nadšenci, kterým stejně jako nám leží na srdci lidské zdraví.
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

100 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: 62: O genomovém testování v rámci rakoviny prsu s prof. MUDr. Petrou Tesařovou, CSc.
  62: O genomovém testování v rámci rakoviny prsu s prof. MUDr. Petrou Tesařovou, CSc.
  12. 5. 2021
  Každý rok je rakovina prsu diagnostikována sedmi tisícům českých žen. Jedna čtvrtina z nich na rakovinu prsu umírá. V současnosti se ale čím dál tím více rozvíjí principy individualizované léčby a terapie - jedním z takových vyšetření je genomové testování. S paní profesorkou MUDr. Petrou Tesařovou, CSc. si dnes právě o něm bude Štěpánka Dostálová povídat.
 2. Logo epizody: 61: O tlustém střevě s doc. MUDr. Štepánem Suchánkem
  61: O tlustém střevě s doc. MUDr. Štepánem Suchánkem
  5. 5. 2021
  Tlusté střevo, konečná část trávící trubice. Možná jste toho o něm už hodně slyšeli: například to, že jeho délka je 1,5 metru nebo že střevo obsahuje několik trilionů mikrobů, které tvoří tzv. střevní mikroflóru. V dnešním podcastu se Míša bude bavit s doc. MUDr. Štěpánem Suchánkem o střevu obecně - o tom, jak střevo vypadá, zda bez něj můžeme žít, jak se o něj správně starat a jaké onemocnění ho mohou postihnout.Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy. Sleduj nás na našem instagramu www.instagram.com/loonopodcast.

  Číst dále...

 3. Logo epizody: 60: O lymfomech s MUDr. Editou Kabíčkovou, PhD.
  60: O lymfomech s MUDr. Editou Kabíčkovou, PhD.
  28. 4. 2021
  Lymfatický systém. Nepostradatelná součást lidského těla, která se společně s dalšími stará o naše každodenní bezproblémové fungování. Co přesně má ale lymfatický systém na starost? A co se stane, pokud některá jeho součást onemocní? O tom si dnes budeme povídat s MUDr. Editou Kabíčkovou, PhD. Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.Sleduj nás na instagramu @loonopodcast

  Číst dále...

 4. Logo epizody: 59: O hypertenzi v těhotenství s MUDr. Michalem Kouckým, PhD.
  59: O hypertenzi v těhotenství s MUDr. Michalem Kouckým, PhD.
  21. 4. 2021
  Vysoký tlak neboli hypertenze patří mezi nejčastější zdravotní komplikace se kterou se těhotné setkávají. Jak tento problém může zdravotní stav znepříjemnit a jak může ohrožit dětátko? To nám poví MUDr. Michal Koucký, PhD., který si povídá s Michaelou Kríkovou.
 5. Logo epizody: 58: O rakovině plic s MUDr. Marií Drösslerovou
  58: O rakovině plic s MUDr. Marií Drösslerovou
  14. 4. 2021
  V dnešním podcastu si bude Štěpánka Dostálová povídat s MUDr. Marií Drösslerovou o plících. Rakovina plic je čtvrtým nejčastějším typem rakoviny v ČR - a právě o příčině jejího vzniku, léčbě a prevenci bude dnešní podcast.