• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Loono

Loono
Podcast o prevenci a inovacích v medicíně. Naše moderátorky a studentky medicíny Michaela a Štěpánka si každý týden povídají s lékaři, studenty medicíny a technologickými nadšenci, kterým stejně jako nám leží na srdci lidské zdraví.
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

100 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: 67: Jaký je rozdíl mezi všeobecnou a praktickou zdravotní sestrou a proč je práce na onkologii krásná? O nelékařských zdravotních profesích s PhDr. Kateřinou Horáčkovou, Ph.D.
  67: Jaký je rozdíl mezi všeobecnou a praktickou zdravotní sestrou a proč je práce na onkologii krásná? O nelékařských zdravotních profesích s PhDr. Kateřinou Horáčkovou, Ph.D.
  10. 6. 2021
  Nelékařské zdravotní profese - zaměstnanci, kteří jsou nepostradatelnou součástí zdravotnického týmu, kteří také kromě lékařů usilují o to, aby kvalita zdravotní péče byla co nejvyšší. Mezi nejznámější nelékařské zdravotní profese patří třeba zdravotní sestra, ale tou to ani zdaleka nekončí - patří mezi ně i porodní asistentka, radiologický asistent, nutriční terapeut, záchranář nebo fyzioterapeut.Proč jít zmíněné obory studovat, jak studium probíhá a jaké je potom uplatnění? Pod roušku nelékařských zdravotních profesí dnes nahlédne Štěpánka Dostálová společně s PhDr. Kateřinou Horáčkovou, Ph.D.

  Číst dále...

 2. Logo epizody: 66: O žilních onemocněních dolních končetin s MUDr. Petrou Zimolovou
  66: O žilních onemocněních dolních končetin s MUDr. Petrou Zimolovou
  3. 6. 2021
  Česká republika se dlouhodobě řadí mezi země s vysokým výskytem chronického žilního onemocnění. K čemu toto onemocnění může vést a co dělat, pokud na sobě zpozorujeme křečové žíly? Michaela Kríková si o tom dnes povídá s MUDr. Petrou Zimolovou.
 3. Logo epizody: 65: Ateroskleróza probíhá desítky let asymptomaticky, pak zabíjí, říká prof. MUDr. Michal Vráblík, Ph.D.
  65: Ateroskleróza probíhá desítky let asymptomaticky, pak zabíjí, říká prof. MUDr. Michal Vráblík, Ph.D.
  26. 5. 2021
  Ateroskleróza neboli kornatění tepen je nenápadné onemocnění, které může vést k velmi závažným komplikacím. Je to jedno z nejčastějších civilizačních onemocnění dnešní doby, zároveň jednou z nejčastějších příčin úmrtí ve vyspělých zemích. Co si pod pojmem ateroskleróza představit? Jak ji léčit a hlavně jak jí předcházet? O tom si dnes Štěpánka Dostálová povídá s prof. MUDr. Michalem Vráblíkem, Ph.D.Sleduj náš instagram @loonopodcast

  Číst dále...

 4. Logo epizody: 64: Lidí nakažených klíšťovou encefalitidou je v Česku nejvíc v Evropě, chránit by se měli všichni, říká MUDr. Dita Smíšková, PhD.
  64: Lidí nakažených klíšťovou encefalitidou je v Česku nejvíc v Evropě, chránit by se měli všichni, říká MUDr. Dita Smíšková, PhD.
  19. 5. 2021
  Virus klíšťové meningoencefalitidy koloval mezi živočichy v přírodních ohniscích patrně odedávna. Lidské infekce se prvně objevily ve střední Evropě ve čtyřicátých letech minulého století, ale rychle se rozšířily do většiny zemí tohoto kontinentu. V posledních letech je ročně v Evropě hlášeno kolem 10 000 klíšťových meningoencefalitid, z toho dle SZU je v ČR ročně hlášeno 700 případů.A právě o problematice a prevenci lidově zvané “klíšťovky” si bude dnes Michaela Kríková povídat s paní doktorkou MUDr. Ditou Smíškovou, PhD.

  Číst dále...