• Facebook
 • Instagram
Logo podcastu: Modrá linka: Křížovka krizovky

Modrá linka: Křížovka krizovky

Radio Proglas

Nejen koronavirová situace, ale i každodenní problémy mohou být pro člověka náročné až do té míry, že se dostaví pocity zoufalství, či rezignace. Někdy trápení do života vstoupí a odejde rychle. Jsou ale situace, kdy se zdá, že jsme došli na konec sil a možností. Na ty se zaměří Křížovka krizovky a společně s odborníky se pokusí najít varianty řešení nejčastějších obtížných životních událostí a ukázat na možnou pomoc. Seriál společně připravili Radio Proglas a pracovníci brněnské organizace Modrá linka, která se od roku 1994 věnuje krizové pomoci a realizuje linku důvěry, osobní poradnu, vzdělávání či projekt zaměřený na rozpadající se rodiny.

Apple Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

--

Ohodnoť podcast!

Skóre se objeví až podcast ohodnotí několik uživatelů. Měj chvíli strpení

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Krize rozluštěna aneb psychoterapie
  Krize rozluštěna aneb psychoterapie
  11. 12. 2020

  Pocity smutku, úzkostí, vlastní neschopnosti a bezcennosti zná mnoho lidí. Někteří je však zažívají dlouhodobě a omezují je v každodenním fungování. Jak s ním naložit? Jak pohladit bolavou duši? O to se pokusí poslední díl cyklu Křížovka krizovky. Psychoterapeutka Aneta Lauterbachová a ředitelka Modré linky Hana Regnerová v něm přiblíží pomoc prostřednictvím terapie.

 2. Logo epizody: Konflikty, rozchody i rozvody jsou krizí aneb mediace
  Konflikty, rozchody i rozvody jsou krizí aneb mediace
  4. 12. 2020

  Jedním ze způsobů, jak dosáhnout dohody ve sporu, je tzv. mediace. Využívá se jak v obchodním a právnickém světě tak i u sousedských a rodinných problémů. Na jakých principech mediace stojí a jak se dá využít pro stabilizaci rodinné situace, když čelí rozvodu? I při luštění této, čtvrté, části Křížovky krizovky Vás bude provázet Adriana Růžičková a Jaroslav Tomáš. Hosty budou právnička a

 3. Logo epizody: Krize v sobě i mezi sebou aneb poradna
  Krize v sobě i mezi sebou aneb poradna
  27. 11. 2020

  V dalším, třetím, díle se zaměříme na problémy, k jejichž uchopení a řešení je potřeba více prostoru a času, i třeba speciální vzdělání. Přiblížíme další odborná centra, zejména pomoc v psychologických poradnách. Psycholožka osobní poradny Monika Modronová a vedoucí vzdělávacího centra Modré linky Hana Lukešová ji budou ilustrovat na příkladech inspirovaných praxí.

 4. Logo epizody: První pomoc v krizi aneb linka důvěry
  První pomoc v krizi aneb linka důvěry
  20. 11. 2020

  V druhém dílu cyklu o psychosociální pomoci okusíme atmosféru na lince důvěry, kde její konzultantni poskytují první pomoc lidem v krizi. V rozhovoru ve studiu pak pracovníci přiblíží oblasti, které lidé mohou v hovorech, emailech i na chatu otevřít a ukáží, jakou pomoc mohou očekávat.

 5. Logo epizody: Jsem v krizi
  Jsem v krizi
  13. 11. 2020

  Krize mohou mít mnoho podob. Někdy nastanou po závažné situaci, jindy toho člověk s sebou vláčí tolik, že stačí pomyslná poslední kapka a ocitne se na konci svých sil. Modlí se, a přesto může mít pocit, že volá do prázdna. O možnostech konkrétní pomoci hovoří psychoterapeutka a ředitelka Modré linky Hana Regnerová v první části našeho nového cyklu Křížovky krizovky.