• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Na dotek Petra Viziny

Aktuálně.cz
Podcast Na dotek Petra Viziny věnuje pozornost unikátním příběhům, práci a postojům. S partnery Galerií Hlavního města Prahy a knihkupeckou sítí Kosmas představujeme na Aktuálně inspirující osobnosti.
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

--

Ohodnoť podcast!

Skóre se objeví až podcast ohodnotí několik uživatelů. Měj chvíli strpení

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Irena Závadová: Smrt potkávám a znám, pořád pro mě ale zůstává tajemstvím
  Irena Závadová: Smrt potkávám a znám, pořád pro mě ale zůstává tajemstvím
  20. 1. 2021
  S primářkou hospice Cesta domů Irenou Závadovou o vítězné medicíně, zadržené smrti, zlomovém zážitku z dětství i schopnosti nic nedělat. "Zadání moderního člověka lékařům zní: Chci být zdravý a skákat ještě v sedmdesáti po horách jako kamzík. Vůbec ale nejsme připraveni na to, že nás třeba jednou bude muset někdo vytáhnout z vany nebo otočit na posteli," konstatuje primářka Cesty domů. Organizace,s níž spojila svou kariéru, už dvacátým rokem plní lidem na konci života přání zemřít doma mezi blízkými a provozuje poradnu pro nevyléčitelně nemocné i jejich rodiny.

  Číst dále...

 2. Logo epizody: Dirigent Jakub Hrůša: Ticho nás bije do uší. Nechápu rozhořčení z kašlajícího publika
  Dirigent Jakub Hrůša: Ticho nás bije do uší. Nechápu rozhořčení z kašlajícího publika
  13. 1. 2021
  S dirigentem Jakubem Hrůšou o nejisté sezóně, měkkém srdci skladatele Suka a hrůze z potlesku mezi větami. "Jsem na tom stejně jako kdokoli jiný - i mými plány zamíchala pandemie. Ale když mám tendenci si postesknout, jak je to všechno obtížné, uvědomím si, že bych si příliš stěžovat neměl," uvažuje Jakub Hrůša, hlavní hostující dirigent České filharmonie. A vysvětluje proč: "Na rozdíl od jiných,mým životem nezahýbal covid tak drasticky."

  Číst dále...

 3. Logo epizody: Kateřina Tučková: Na hřbitově v Bílé vodě mi došlo, že řeholnice komunisty převezly
  Kateřina Tučková: Na hřbitově v Bílé vodě mi došlo, že řeholnice komunisty převezly
  6. 1. 2021
  Se spisovatelkou Kateřinou Tučkovou o třikrát přepisované románové novince, komunistických fake news a dívčích vzorech dneška. Knihy Žítkovské bohyně, prozatím posledního románu Kateřiny Tučkové, se během devíti let prodalo přes 100 tisíc výtisků. Na bestseller o neortodoxní ženské duchovnosti, který vypráví o "bohyních" z pomezí Moravy a Slovenska, brzy naváže spisovatelka, kurátorka a také novopečená matka dalším ženským příběhem.Tentokrát z roku 1950.

  Číst dále...

 4. Logo epizody: Dalibor Vácha: Frajerskými kousky odbourávali Tři králové strach z nacistů
  Dalibor Vácha: Frajerskými kousky odbourávali Tři králové strach z nacistů
  29. 12. 2020
  S historikem Daliborem Váchou o odvaze riskovat, umírání se smíchem a protektorátních plakátech Vlasty Buriana. Legenda o třech důstojnících československé armády, kteří neuvěřitelnými kousky vzdorovali nacistické přesile za protektorátu, má snad tolik podob, kolik jich má vánoční vyprávění o třech králích. Podle nich se skupina jmenovala. Traduje se například, že jedna z frajeřin nejmladšího z trojice,štábního kapitána Václava Morávka, spočívala v tom, že měl ve zvyku osobně a v převlečení doručit nejnovější výtisk ilegálních protinacistických tiskovin do samotné zřítelnice nepřítelova oka: obávaného sídla gestapa v nechvalně proslulé pražské "Pečkárně".

  Číst dále...

 5. Logo epizody: Podcast Na dotek: Siao fotil čínské kapely a básníky, než jejich naděje přejely tanky
  Podcast Na dotek: Siao fotil čínské kapely a básníky, než jejich naděje přejely tanky
  23. 12. 2020
  Se sinoložkou Emmou Hanzlíkovou o černobílých fotkách z Číny osmdesátých let, o obdivu k západním značkám i o klecích s mluvícími ptáky. Čínský fotograf Siao Čchüan, ročník 1959, byl u všech důležitých událostí osmdesátých let, které formovaly nezávislou uměleckou scénu v zemi.Zmapoval neoficiální historické mezníky uměleckých komunit v severních i jižních provinciích a byl jejich přirozenou součástí.

  Číst dále...