Clicky

Na dotek Petra Viziny — Aktuálně.cz
 • Facebook
 • Instagram
Logo podcastu: Na dotek Petra Viziny

Na dotek Petra Viziny

Aktuálně.cz

Podcast Na dotek Petra Viziny věnuje pozornost unikátním příběhům, práci a postojům. S partnery Galerií Hlavního města Prahy a knihkupeckou sítí Kosmas představujeme na Aktuálně inspirující osobnosti.

Apple  

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

94 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Podcast: Řízení letadla i orchestru přináší stejnou svobodu, tu organizovanou
  Podcast: Řízení letadla i orchestru přináší stejnou svobodu, tu organizovanou
  1. 3. 2023

  Tomáš Netopil se po deseti letech v Essenu vrací do Prahy jako hlavní hostující dirigent České filharmonie. "Hráč nepotřebuje vědět, že tohle je intonačně nepřesné, tohle zas nerytmické. To všechno pozná. Od dirigenta očekává jiné impulzy, třeba pravdivost," říká v podcastu Petra Viziny.

 2. Logo epizody: Podcast: Umění nemá poučovat. Připadám si spíš jako horský průvodce
  Podcast: Umění nemá poučovat. Připadám si spíš jako horský průvodce
  22. 2. 2023

  Co o nás prozradí stín, jaký otisk po sobě zanecháme na světě a co lze zachytit teplem lidského těla nebo nakreslit rtěnkou? Odpovědí představuje bilanční výstava děl Margity Titlové v pražském Domě U Kamenného zvonu.

 3. Logo epizody: Podcast: Stříkající krev, dunění moře. I Vergilius a Homér umí to, co televize
  Podcast: Stříkající krev, dunění moře. I Vergilius a Homér umí to, co televize
  8. 2. 2023

  Hostem podcastu Petra Viziny je historička Magdalena Moravová, která se v nakladatelství Argo stará o edice historických pramenů a cestopisů. "Dnes, kdy žijeme obklopeni souhlasem sociálních sítí, nás historické prameny učí pochybovat," říká.

 4. Logo epizody: Podcast: Jedno máme všichni společné, spojuje nás kvantová mechanika
  Podcast: Jedno máme všichni společné, spojuje nás kvantová mechanika
  25. 1. 2023

  Jako vědec, který důvtipně a s nadhledem dokáže popsat peripetie své práce, se mezi české beletristy zapsal šestapadesátiletý molekulární genetik Josef Pánek. Za novelu nazvanou Láska v době globálních klimatických změn z roku 2017 získal Magnesii Literu v prozaické kategorii. Také v novince Jsem jejich bůh, právě vydané nakladatelstvím Argo, se drží reálií, jež jsou mu blízké.

 5. Logo epizody: Podcast: Jugoslávský sochař uctíval Masaryka. Měl ho za proroka
  Podcast: Jugoslávský sochař uctíval Masaryka. Měl ho za proroka
  19. 1. 2023

  "Sám sebe považoval za emanaci všelidského ducha, který je spojen s božstvím. Proto si cenil velkých umělců nebo politických vůdců, kteří vyjadřovali ducha určité epochy. Za jednoho takového považoval i Masaryka," přibližuje osobnost chorvatského sochaře Ivana Meštroviće, který žil v letech 1883 až 1962, historik Ondřej Vojtěchovský. Společně s kurátorkami Sandrou Baborovskou a Barbarou Vujanović