• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Na vlně podnikání

EKONOM
Podcast týdeníku Ekonom o byznysu, managementu a inspirativních success stories. Dan Tržil zpovídá výjimečné postavy českého businessu. Od podnikatelů a úspěšných freelancerů po korporátní top management. Profesní ikony a jejich raady i pro vaše podnikání.
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

84 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Jak v Česku funguje spolupráce univerzitního a firemního světa s Janem Šedivým
  Jak v Česku funguje spolupráce univerzitního a firemního světa s Janem Šedivým
  13. 5. 2021
  Jak v Česku funguje spolupráce univerzitního a firemního světa? Jak těžké je pro akademiky uspět v byznysovém světě? O těchto a mnoha dalších otázkách si v dalším díle našeho podcastu povídal Dan Tržil s Janem Šedivým, vedoucím Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC). Jan Šedivý se specializuje na výzkum sociální inteligence a interakce mezi lidmi a roboty a má nejen zkušenosti z akademického,ale i firemního světa. Na podobných technologiích v minulosti pracoval v Googlu a IBM. Po návratu na ČVUT se mu pak společně s týmem Alquist a jejich hlasovým chatbotem pravidelně daří umisťovat mezi třemi nejlepšími v globální soutěži The Alexa Prize pořádané Amazonem.

  Číst dále...

 2. Logo epizody: Peter Bednár: Jak vyřešit nedostupnost bydlení a zlepšit česká města
  Peter Bednár: Jak vyřešit nedostupnost bydlení a zlepšit česká města
  29. 4. 2021
  Jak vyřešit problém nedostupnosti bydlení, jak zařídit, aby se v českých městech žilo a bydlelo lépe? A co udělat s velkými sídlišti, aby se z nich stala účelnější a krásnější místa? O těchto, ale i dalších otázkách spojených s archizltekturou a urbanismem si v novém dílu podcastu Na vlně podnikání povídal Dan Tržil s architektem a urbanistou Peterem Bednárem z kanceláře Jakub Cigler Architekti.
 3. Logo epizody: Prohlášení - Co jsem se naučil za 130 epizod podcastu a co s ním bude dál
  Prohlášení - Co jsem se naučil za 130 epizod podcastu a co s ním bude dál
  19. 4. 2021
  Podcast Na vlně podnikání obsahuje více než 130 rozhovorů o podnikání, práci a firmách. Zaměřoval se na praktické know-how a inspiraci, kterou mohl posluchač jednoduše přenést do svého pracovního života. Podcast prošel spoustou změn a v dubnu 2021 se jeho vlastnictví přesunulo na týdeník Ekonom. Proč si myslím, že to podcastu pomůže být lepší než kdy předtím? A co jsem se za 3 roky tvorby tohoto podcastu naučil?Zjistíte ve videu.

  Číst dále...

 4. Logo epizody: Martin Jahn (Škoda Auto): Kam se bude ubírat automobilový průmysl
  Martin Jahn (Škoda Auto): Kam se bude ubírat automobilový průmysl
  15. 4. 2021
  V těchto dnech si připomínáme kulatých třicet let od chvíle, kdy se mladoboleslavská Škoda uchýlila pod křídla koncernu Volkswagen. Privatizace Škody byla nejen zlomovým momentem v historii této automobilky, ale také předurčila, kudy se bude ubírat celý český průmysl. Škodovka za těch třicet let ujela obrovský kus cesty stejně jako světový autoprůmysl. V aktuálním vydání Ekonomu jsme se podívali jednak na to,jak hrbolatá ta jízda z minulosti do přítomnosti byla, a pak jsme rovněž nastínili, kam se celý automobilový průmysl vypraví do budoucna a jakou roli v něm bude Škoda Auto hrát. Při té příležitosti jsme v podcastu Na vlně podnikání, který pro Ekonom nově vytváří Dan Tržil, vyzpovídali Martina Jahna, jenž se po dvanácti letech vrátil do Škody Auto jako člen představenstva pro prodej a marketing.

  Číst dále...

 5. Logo epizody: Petr Kališ - Co znamená restrukturalizace
  Petr Kališ - Co znamená restrukturalizace
  13. 4. 2021
  Do další epizody podcastu Na vlně podnikání přijal pozvání Petr Kališ, Managing Partner v CERHA HEMPEL Kališ & Partners. Hlavním tématem našeho rozhovoru byla restrukturalizace. Rozhovor byl plný inspirace a vhledu do trochu vyšší oblasti byznysu a vy se dozvíte co je restrukturalizace, jaké strany zahrnuje a jestli nás nějaká restrukturalizace v rámci Česka čeká. Téma restrukturalizace může znít velmi specificky,cize a nepřístupně, ale Petr dokázal téma skvěle podat a ilustrovat na mnoha příkladech. Uslyšíte, jakou roli může hrát ego jednotlivce v krachu firmy, v čem se může krachující firma podobat drogově závislému a jak často je krize novým začátkem k další prosperitě. Kromě firemní restrukturalizace se v rozhovoru věnujeme i restrukturalizaci školství, ekonomie či trhu s nemovitostmi. V rámci Petrovi specializace se nelze nezeptat na covid-19 a jeho vlivu na budoucnost Česka.

  Číst dále...