• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Na vlně podnikání

EKONOM
Podcast týdeníku Ekonom o byznysu, managementu a inspirativních success stories. Dan Tržil zpovídá výjimečné postavy českého businessu. Od podnikatelů a úspěšných freelancerů po korporátní top management. Profesní ikony a jejich raady i pro vaše podnikání.
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

88 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Martin Jahn (Škoda Auto): Kam se bude ubírat automobilový průmysl
  Martin Jahn (Škoda Auto): Kam se bude ubírat automobilový průmysl
  15. 4. 2021
  V těchto dnech si připomínáme kulatých třicet let od chvíle, kdy se mladoboleslavská Škoda uchýlila pod křídla koncernu Volkswagen. Privatizace Škody byla nejen zlomovým momentem v historii této automobilky, ale také předurčila, kudy se bude ubírat celý český průmysl. Škodovka za těch třicet let ujela obrovský kus cesty stejně jako světový autoprůmysl. V aktuálním vydání Ekonomu jsme se podívali jednak na to,jak hrbolatá ta jízda z minulosti do přítomnosti byla, a pak jsme rovněž nastínili, kam se celý automobilový průmysl vypraví do budoucna a jakou roli v něm bude Škoda Auto hrát. Při té příležitosti jsme v podcastu Na vlně podnikání, který pro Ekonom nově vytváří Dan Tržil, vyzpovídali Martina Jahna, jenž se po dvanácti letech vrátil do Škody Auto jako člen představenstva pro prodej a marketing.

  Číst dále...

 2. Logo epizody: Petr Kališ - Co znamená restrukturalizace
  Petr Kališ - Co znamená restrukturalizace
  13. 4. 2021
  Do další epizody podcastu Na vlně podnikání přijal pozvání Petr Kališ, Managing Partner v CERHA HEMPEL Kališ & Partners. Hlavním tématem našeho rozhovoru byla restrukturalizace. Rozhovor byl plný inspirace a vhledu do trochu vyšší oblasti byznysu a vy se dozvíte co je restrukturalizace, jaké strany zahrnuje a jestli nás nějaká restrukturalizace v rámci Česka čeká. Téma restrukturalizace může znít velmi specificky,cize a nepřístupně, ale Petr dokázal téma skvěle podat a ilustrovat na mnoha příkladech. Uslyšíte, jakou roli může hrát ego jednotlivce v krachu firmy, v čem se může krachující firma podobat drogově závislému a jak často je krize novým začátkem k další prosperitě. Kromě firemní restrukturalizace se v rozhovoru věnujeme i restrukturalizaci školství, ekonomie či trhu s nemovitostmi. V rámci Petrovi specializace se nelze nezeptat na covid-19 a jeho vlivu na budoucnost Česka.

  Číst dále...

 3. Logo epizody: Pavel Křepelka: Nejčastější překážky růstu firem
  Pavel Křepelka: Nejčastější překážky růstu firem
  26. 3. 2021
  V další epizodě podcastu Na vlně podnikání přivítám Pavla Křepelku, Founder & Partner v Scale Up Impact. Pavel v rámci Scale Up Impact pomáhá firmám s růstem a škálováním. Pavlův profesní růst ovlivnila kniha Scaling Up od Verne Harnishe. Kniha v mnohém také ovlivňuje naše povídání. Řešíme čtyři základní oblasti, kterým musí rostoucí firmy věnovat pozornost – lidé,hotovost, strategie a exekuce. V rozhovoru uslyšíte: jak podněcovat kulturu zodpovědnosti jak trénovat své zaměstnance, aby uvažovali jako podnikatelé jak ovlivnil covid cashflow kolik času tráví nejúspěšnější manažeři strategickým plánováním spoustu knižních tipů

  Číst dále...

 4. Logo epizody: Jakub Jurových (Deepnote): Budování miliardového startupu
  Jakub Jurových (Deepnote): Budování miliardového startupu
  16. 3. 2021
  Do dalšího dílu Na vlně podnikání přijal pozvání Jakub Jurových, Founder Deepnote – startup, který dostal největší seed investici v Česku a na Slovensku. Chronologicky začneme u Jakubova studia Advanced Computer Science na Cambridge, kam zavítal po bakaláři na Masarykově univerzitě a pracovní zkušenosti ve Firefox. Během studií se věnoval prvnímu startupu, a tak si povídáme o tom,jak zkombinovat hned několik aktivit, které vyžadují spoustu času. Po studiích se Jakub přestěhoval do Los Angels za prací CTO ve startupu Operam. Operam spolupracoval s Hollywoodem na tom, jak efektivně alokovat peníze na reklamu tak, aby propagovaný film zhlédlo co nejvíce lidí. Vytváření komplexních atribučních modelů není však snadné, povídáme si tak o tom, co vše se dá doměřit a jak vytvářet smysluplné metriky. V rozhovoru uslyšíte, jak funguje Y Combinator – nejúspěšnější startupový akcelerátor na světě, jaké je projít si takovým akcelerátorem a proč je pro Jakuba a Deepnote klíčový rychlý růst startupu. Povídáme si o rozdílech pracovní kultury mezi Los Angeles a San Franciscem. V rozhovoru se také dozvíte, jak Jakub přistupuje k investicím a investorům a co jsou „smart money". V rozhovoru uslyšíte: Je dnes stále klíčové být se svým startupem v Bay Area? Jak si vybrat správného investora? Jak sledovat, zda trailer filmu naláká diváka do kina? Proč Kuba opustil velmi úspěšný Operan?

  Číst dále...

 5. Logo epizody: Petr Volný: Jak se financují developerské projekty
  Petr Volný: Jak se financují developerské projekty
  12. 3. 2021
  V dalším díle Na vlně podnikání přivítám Petra Volného, CTO Upvest. Upvest je startup, který zprostředkovává investice do developmentu nemovitostí a věnuje se investičnímu crowdfoundingu. V epizodě se dozvíte, jak funguje developerský trh a jak se toto odvětví postupně posouvá do budoucnosti. To, že nápad Upvestu funguje dokazuje i to, že do nich investovala Komerční Banka.V rozhovoru uslyšíte: jak funguje financování developerských projektů jak se změnilo klima kolem investování o prázdných čínských městech spoustu tipů na různé finanční a investiční aplikace

  Číst dále...