• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Na zdraví

Na zdraví
Nový český podcast o zdravotnictví určený nejen pro zdravotnickou veřejnost. Zabýváme se tématy, která hýbou českým zdravotnictvím. Od financování zdravotní péče v ČR, přes nové technologie a inovace v lékařství až po dostupnost zdravotní péče pro pacienty. Pohledem klíčových aktérů českého zdravotnictví se podíváme i na obecnější společenské otázky. Výzvy spojené se stárnutím populace, digitalizací či s dopady pandemie covid-19 nejen na české zdravotnictví. Našimi hosty nejsou jen lékaři a vědci, ale také ekonomové, právníci, pacienti, politici, novináři a představitelé farmaceutických firem.
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

--

Ohodnoť podcast!

Skóre se objeví až podcast ohodnotí několik uživatelů. Měj chvíli strpení

Seznam epizod

 1. Logo epizody: 07 – Pavel Pavlík – Na zdraví
  07 – Pavel Pavlík – Na zdraví
  7. 1. 2021
  07 – Pavel Pavlík – Na zdraví Pavel Pavlík – vystudoval obor ekonomiku a management na České zemědělské univerzitě. Do roku 2002 pracoval ve společnosti Danone a.s. jako vedoucí nákupu, od roku 2002 má vlastní firmu zabývající se velkoobchodem, spedicí a účetním poradenstvím. Od prosince 2016 je předsedou představenstva Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, nemocnice středočeského kraje.Je členem Finančního výboru zastupitelstva města Benešov.

  Číst dále...

 2. Logo epizody: 06 – Ondřej Dostál – Na zdraví
  06 – Ondřej Dostál – Na zdraví
  26. 10. 2020
  Ondřej Dostál – je absolventem Právnické fakulty UK v Praze, studoval též v Rakousku a díky Fulbrightově stipendiu též postgraduálně v USA. Autor četných publikací z oboru zdravotnického práva v ČR a v zahraničí. Vysokoškolský učitel, od roku 2003 činný na Univerzitě Karlově a na Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví, pravidelně přednáší pro zdravotníky, pacientská sdružení,pracovníky zdravotnického průmyslu a zdravotních pojišťoven. Odborně se zaměřuje především na regulaci systému zdravotního pojištění, úhrad za zdravotní péči, organizací zdravotnických zařízení a práva pojištěnců.

  Číst dále...

 3. Logo epizody: 05 – Roman Šmucler (Asklepion) – Na zdraví
  05 – Roman Šmucler (Asklepion) – Na zdraví
  14. 9. 2020
  Roman Šmucler – přednosta Institutu Asklepion, stomatochirurg, předseda Společnosti estetické a laserové medicíny a prezident České stomatologické komory. Po absolutoriu v roce 1992 nastoupil na Stomatologickou kliniku 1. lékařské fakulty a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, kde pracuje dodnes. Nyní je ve funkci vedoucího lékaře Centra fotonické medicíny.Dosud publikoval 60 původních a přehledových vědeckých sdělení. Byl spoluřešitelem 5 výzkumných projektů. Je školitelem postgraduálních studentů. Věnuje se popularizaci vědy, napsal 112 článků a podílí se na monografiích, televizních a rozhlasových odborných pořadech. Je autorem 152 přednášek z toho 59 v zahraničí. Jeho specializací je stomatochirurgie, estetická a laserová medicína.

  Číst dále...

 4. Logo epizody: 04 – David Erhart (Nemocnice Na Františku) – Na zdraví
  04 – David Erhart (Nemocnice Na Františku) – Na zdraví
  4. 9. 2020
  David Erhart – lékař, chirurg a primář pověřený řízením Nemocnice Na Františku.
 5. Logo epizody: 03 - Jindřich Vobořil – Na zdraví
  03 - Jindřich Vobořil – Na zdraví
  20. 8. 2020
  Jindřich Vobořil - původně vystudoval Teologickou fakultu ukončenou státnicemi z pedagogiky a teologie na Univerzitě J. E. Purkyně v Olomouci. S titulem Pg.Dip. absolvoval John Moores University v Liverpoolu na fakultě aplikované psychologie se zaměřením na oblast užívání drog a závislostí. Certifikát poradenské kvalifikace získal na Greenwich College, London University v Londýně.V roce 2006 mu byl udělen postgraduální certifikát systemické psychoterapie v Institutu systemické terapie v Praze. Patří mezi přední tuzemské odborníky na drogovou problematiku, což dokládá jeho více než dvacetiletá zkušenost s vedením a rozvojem zdravotnických a sociálních služeb a programů. Působil také jako národní protidrogový koordinátor a ředitel sekce protidrogové politiky a sekretariátu RVKPP.

  Číst dále...