• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Národní divadlo

Národní divadlo
Podcast české první scény. Národ tobě! A přímo do uší. Činohra, Opera, Balet a Laterna magika. 4 soubory, 4 scény. Pohled na jeviště i do zákulisí.
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

--

Ohodnoť podcast!

Skóre se objeví až podcast ohodnotí několik uživatelů. Měj chvíli strpení

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Magazín 01 - Národ tobě v březnu
  Magazín 01 - Národ tobě v březnu
  28. 2. 2021
  Diváci do divadla stále nesmějí, ale to neznamená, že se za zavřenými dveřmi nic neděje. Naopak. Tohle je první vydání Magazínu, kterým vás budou provázet Lucie Juřičková a David Matásek. Reportáže natáčela Lucie Kryzová, která vás vezme s sebou. Kam? Na zkoušku inscenace celé z papíru, na setkání baletky s kapelou Mig 21, za Donem Giovannim, nebo třeba do filmového studia.Nahlédněte s Lucií pod pokličku…

  Číst dále...

 2. Logo epizody: Speciál: Den v životě tanečnice
  Speciál: Den v životě tanečnice
  21. 2. 2021
  Jak vypadá den v životě profesionální tanečnice? Kateřina Hanáčková si v novém podcastovém Speciálu povídala s demisólistkou baletu Národního divadla Radkou Zvonařovou. Dozvíte se, jak je pro baletku důležitá rutina. Jakou roli hraje talent a jakou disciplína? A jak moc balet bolí? Proč večer po odtančeném představení nemůže Radka usnout? Spolu s Kateřinou se vydáte na každodenní trénink,na zkoušku baletu Spící krasavice i na důležitou zkoušku orchestru. Nechte se vtáhnout do světa dřiny a potu, ale také něžné krásy a dechberoucí lehkosti.

  Číst dále...

 3. Logo epizody: K jádru věci: Tosca
  K jádru věci: Tosca
  14. 2. 2021
  Tosca - jedno z nejintimnějších operních dramat Giacoma Pucciniho a také jedno z nejkrvavějších. Dokonce se o Tosce mluví jako o operním thrilleru. V roce 1947 se s touto operou setkal Josef Svoboda, český scénograf, který proměnil tvář světového divadla. Jeho grandiózní řešení Toscy vstoupilo do dějin. A naše inscenace, kterou hrajeme od září 2020 na jevišti Státní opery,je založena na replice Svobodovy legendární scénografie. Lze žít jen pro umění a pro lásku? Je policejní vyšetřovatel Scarpia snad nejzápornější postava opery vůbec? Jak vypadá operní romantický trojúhelník a co je to pornofonie? Vstupte spolu s operním dramaturgem Ondřejem Hučínem do víru, který stáhne na samé dno spolu s nevinnými oběťmi i jejich pronásledovatele.

  Číst dále...

 4. Logo epizody: Speciál: Nová vize Laterny magiky
  Speciál: Nová vize Laterny magiky
  7. 2. 2021
  Soubor Laterny magiky má od ledna nového uměleckého šéfa. Je jím Radim Vizváry - světově oceňovaný mim, režisér, choreograf a držitel ceny Thálie v kategorii Balet, pantomima nebo jiný tanečně dramatický žánr. Jaká je jeho koncepce a co chce v Laterně magice změnit? Jak si představuje „nového diváka“, který přijde do divadla po pandemii? Jak probíhají přípravy jeho první inscenace Zázrak (s)tvoření?A k čemu potřebuje Radim Vizváry téměř kilometr papíru? O tom všem si s ním povídal profesor a bývalý dramaturg Laterny magiky Václav Janeček.

  Číst dále...

 5. Logo epizody: K jádru věci: Král Oidipus
  K jádru věci: Král Oidipus
  31. 1. 2021
  Řecká tragédie Král Oidipus patří mezi absolutní klasiky světového dramatu. V čem je toto nastudování režiséra Jana Friče výjimečné? Jak uvažovali tvůrci o inscenování antické hry a v čem k nám i po dva a půl tisíci letech promlouvá? Chcete se dozvědět něco o největší kadidelnici na světě? Poslechněte si podcast K jádru věci,v němž společně s dramaturgyní Ninou Jacques rozkrýváme pozadí Oidipova mýtu a vezmeme vás do zákulisí největšího divadelního rituálu ve Zlaté kapličce.

  Číst dále...